HER ZAMAN HATAY’IN YANINDA OLACAĞIZ - Hatay Söz Gazetesi

HER ZAMAN HATAY’IN YANINDA OLACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :24.04.2024 | 09:17
  • Muhabir :Haber Merkezi

HER ZAMAN HATAY’IN YANINDA OLACAĞIZ

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Hatay’daydı.

 

Başkan Dursun Aydın Özbek, İkinci Başkan Metin Öztürk, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan ve Eski Yöneticilerinden Ali Yüce, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da ilk olarak Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti.

Dursun Aydın Özbek, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: “Hatay’a bu üçüncü gelişim. Depremden hemen sonra zaten buradaydık. Bölgedeki kardeşlerimize yardım açısından EXPO deposunu açtık, gelen yardımları burada dağıttık. O zamandan beri bizim Hatay ile olan ilişkimiz devam ediyor. O gün de tespit ettiğimiz gibi bölgenin ihtiyacı olan, özellikle buradan göçü engellemek için kalıcı konut itibariyle TOKİ ile yaptığımız bir anlaşma var. Bu anlaşma çerçevesinde Galatasaray Hatay’da 100 tane kalıcı konut yaptırıyor. İnşallah onların tesliminde de yine burada olacağız.

Bugün 23 Nisan, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayram. Biz de bugün 23 Nisan’ı Galatasaray olarak Hatay’daki çocuklarımızla kutlamak için buradayız. Bence bölge insanının ihtiyacı olan manevi bağlılık. Galatasaray da bu manevi bağlılığı göstermek üzere onlara buluşmak, el sıkışmak, sarılmak için burada. Bizim kalbimizden geçenleri onlarla paylaşmak bizi çok memnun ediyor. Onun için buradayız bu bayram günü. Bölge insanının ve çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Her zaman da Hatay’ın yanında olacağız. İlişkimiz bitmeyecek. Depremin üzerinden bir seneden fazla zaman geçti fakat bizim buraya ilgimiz hiçbir zaman azalmadı. Buradan herkese çağrı yapıyorum. Bütün spor kulüplerine, takımlara, Türk insanına çağrı yapıyorum. Bölgenin ihtiyacı olan hem maddi destek hem de manevi destek. Manevi desteğin daha büyük olduğunu düşünüyorum. İnsanların moral ve motivasyona daha çok ihtiyacı var. Yönetim Kurulu arkadaşlarımla bunun için buradayız. En güzel bayramlardan birini burada geçireceğimizi ümit ediyorum. Tekrardan bölge halkının 23 Nisan bayramını kutluyorum. Galatasaray olarak bizim Hatay’da yapabileceğimiz işler var tabi. Kalıcı konut için TOKİ ile sözleşmemizi yaptık. Bunu da zaten geçmişte açıklamıştık basın yoluyla. Bundan sonra yapabileceğimiz şeyler bölge insanı ile irtibatta olmak ve bu çerçevede onlardan birinci seviyede ihtiyaçlarını dinlenmek, onlarla beraber olduğumuzu, onları ne kadar sevdiğimizi anlatmak için buradayız. Bunun için de bizzat kendim geldim Yönetim Kurulu arkadaşlarımla. Bu sıcaklığı onlara da hissettirmek, duygularımızı onlarla paylaşmak için buradayız.”

Büyük sevgi ile karşılanan Özbek, Galatasaray Televizyonu Youtube kanalına da özel açıklamalar yaptı.

Başkan Özbek, “Bölge insanı depremde büyük bir yıkım gördü. Çok üzüldüler, biz de onlarla beraber üzüldük. Birinci günden itibaren buradayız zaten. Fırsat buldukça da bölgeyi ziyaret ederek insanlarla bir araya geliyoruz. Bugün de 23 Nisan Çocuk Bayramı. Burada geçirmeyi uygun gördüm. Hakikaten de çok iyi etmişiz. Bölge insanı bu manada yapılan ziyaretlere önem veriyor. Sevgi seli yaşanıyor. Ben de çok memnun oldum.” ifadelerini kullandı. 

Çarşı ziyaretinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için kulübümüzün düzenlediği etkinlik alanına giden Başkanımız Dursun Aydın Özbek ve beraberindeki heyet, çocuklar tarafından coşkuyla karşılandı.

Özbek ile bir araya gelen çocuklar, başkanımıza formalarını imzalatıp fotoğraf çektirdi.

Hatay’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlik alanında coşkuyla kutlanırken Özbek de Galatasaray Televizyonu Youtube kanalına açıklamalarda bulundu. “Bugün onların bayramı. Ben de onlarla bayramlaşmaya geldim. Onları kırmamak lazım. Formalarını imzaladım. Çok keyifliydi. Hepsinin bayramını tekrar kutluyorum. Allah inşallah güzel günler göstersin buradaki kardeşlerimize.”

İkinci Başkan Metin Öztürk ve eski yöneticilerden Ali Yüce de duygularını Galatasaray Televizyonu Youtube kanalı ile paylaştı.

BÜYÜK BİR MUTLULUK VE GURUR İÇİNDEYİZ

İkinci Başkan  Metin Öztürk, şunları söyledi: “Biliyorsunuz başkanımızın da Galatasarayımızın da buraya birinci gelişi değil. Depremin ilk anından itibaren Galatasaray’ın eli burada. Atamızın çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda burada olmak bizim için müthiş bir duygu. İnanılmaz bir ortam. Büyük bir mutluluk ve gurur içindeyiz. Gerçekten bambaşka bir ortamı yaşıyoruz burada. Ümit ediyoruz ki tekrar benzerleri yaşanmasın ama başkanımız da söylüyor, Galatasaray elini buradan çekmeyecek. Hep beraber, her an tüm yönetim, tüm ekip burada olacak. Gerçekten güzel bir an. Mutluluğu tarif etmek mümkün değil.

Eski yönetici Ali Yüce ise şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle Başkanımız Sayın Dursun Özbek’e ve Galatasaray yönetimine teşekkür ediyorum. Bu fırsatı bizlere verip böyle bir ortama şahit ettirdikleri için teşekkür ederim. 23 Nisan, Atamızın çocuklara emaneti. Biz de onlarla kutlamak için Hatay’a geldik. Umarım buradaki insanları bir nebze olsun mutlu etmişizdir. Tekrardan emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”