HERKESİ BÜYÜK KARŞILAŞMAYA BEKLİYORUZ

  • Eklenme Tarihi :20.08.2022 | 11:19
  • Muhabir :

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve A.Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bir televizyon programının canlı yayın konuğu olarak A.Hatayspor hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

HERKESİ BÜYÜK KARŞILAŞMAYA BEKLİYORUZ

“TARAFTARLARIMIZIN TAKIMIMIZI DESTEKLEMELERİNİ BEKLİYORUZ”

 

Bordo-beyazlıların cumartesi günü oynayacağı Gaziantepspor maçında taraftarlardan takıma destek vermesini isteyen Savaş, “Taraftarımız lige başlarken hüzünlü ve sıkıntılıydı. Zaman zaman da sosyal medyada o sene bu sene mi diyorlardı. Hayıflanacak bir şey yok. Trabzon’daki maçı gördüler. 1-0 kaybettik ama umut veren bir oyun oynadık. Ben bu oyunun Gaziantepspor maçında devam edeceğini hatta biraz daha ilerleyeceğimizi düşünüyorum. Biraz sabır istiyoruz. Birkaç hafta sonra özledikleri ve bekledikleri A.Hatayspor’u görecekler. O stadı doldurmalarını bekliyoruz. Maç boyunca tempoyla taraftarlarımızın takımlarını desteklemelerini bekliyoruz” dedi.

“SEYİRCİMİZ TAKIMI DESTEKLERLERSE OYUNCULARIMIZ DAHA HUZURLU VE GÜZEL BİR MAÇ YAPAR”

Maç bileti fiyatları hakkında da sorulan soruları yanıtlayan Savaş, “Bilet fiyatlarını düşürdük. Çocuğuyla gelene yüzde 50 indirim yaptık. Mühim olan fiyatlar değil orada taraftarımızın oyuncularımızı desteklemesidir. Biz hiçbir zaman takımı düşmek için değil daha iyi olsun diye kurduk. Ama ekonomik şartlar Türkiye’de gittikçe sporun aleyhine dönüyor. Ona rağmen biz bu sene iyi bir takım kurduk. Belki birkaç futbolcu daha alırız. Seyircimiz takımı desteklerse oyuncularımız daha huzurlu ve daha güzel bir maç yapar. Çünkü arkadaşlarımız çok emek ediyor” açıklamalarında bulundu.

“A.HATAYSPOR BU SENE İNŞALLAH DAHA İYİ OLACAK”

Bazı sosyal medya hesaplarında A.Hatayspor için olumsuz yorum yaparak kötü bir algı oluşturulmaya çalışıldığını da belirten Başkan Savaş, “Ha düştü ha düşecek türküsü çığıranlar gelsin takımlarını görsünler. Takım düşecek demekle bu iş olmaz. A.Hatayspor düşmez. Bu sene inşallah daha iyi olacak” diyerek takımın başarısına inançlarının tam olduğunu bir kez daha vurguladı.

“TRANSFER ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Yurt dışından yapılması düşünülen transfer hakkında da sorulan sorulara açıklık getiren Lütfü Savaş, “ Yurt dışından transferler göründüğü gibi kolay olmuyor. Ama bu konuda çalışıyoruz ve çalışmalarımız devam ediyor. Santrafor çalışmamız var. Bu çalışmayı en kısa süre içerisinde bitirmek istiyoruz. Şu anda en önemli santraforlardan bir tanesi A.Hatayspor’da ve Dünya Kupası’na gidecek. Ayoub El Kaabi geçen senenin gizli şampiyonu ve gol kralı. Ona yakın ve eş değerli santrafor için çalışıyoruz. Hem İngiltere’den hem de başka ülkelerden görüştüğümüz oyuncular var. İngiltere’deki oyuncunun yaşı biraz daha büyük ama İngiltere’de olmayıp da umut vadeden, kendi takımında oynayan yaşı çok genç olan futbolcu da var. İkisinden birini alacağız” dedi.

“HERKESİ YARINKİ MAÇA BEKLİYORUZ”

Hatay’ın spor konusunda önemli başarıların altına imza attığını sözlerine ekleyen Savaş, “ Hatay, spor şehri. Şu anda 12 takımımız süper liglerde mücadele ediyor. Biz geldiğimizde bir tane takımımız bile süper liglerde değildi. Tüm sporseverlerimizin bunu çok iyi değerlendirmesi lazım. Futbolculara, teknik ekibe ve yöneticilerimize de motivasyon gerekiyor. Herkes A.Hatayspor’u takdir ediyor ama maça gelerek takdir etseler çok daha iyi olur diye düşünüyorum” diyerek herkesi cumartesi günü gerçekleşecek büyük mücadeleye davet etti. (Haber Merkezi)