İGC’DEN HATAY MİLLETVEKİLLERİNE ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :12.11.2022 | 14:14
  • Muhabir :

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Diyap Atar ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Çalışma Ofisi’nde bulunan Hatay milletvekillerini makamlarında ziyaret ettiler.

İGC’DEN HATAY MİLLETVEKİLLERİNE ZİYARET

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar ve beraberinde bulunan üyeler, sırasıyla Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, CHP Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin ve MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’yı makamlarında ziyaret ederek TBMM’de yapılan çalışmalarla ilgili konularda bilgi aldılar.

ŞAHİN: ZİYARETİNİZ BİZE GÜÇ VE ENERJİ VERDİ

İGC Heyeti’ni meclis koridorunda karşılayarak Başkan Diyap Atar ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu belirten CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, “Sizleri burada görmek bizlere güç ve enerji veriyor. Basın 4’üncü güç ve kuvvettir. Özgür, tarafsız, doğru ve gerçek haberlerle toplumu bilinçlendirme ve kamuoyu oluşması için basın ülkemiz açısından çok önemli görevler yapıyor. Bölgemizin ihtiyacı olan ne varsa, Hatay milletvekilleri ile birlikte vargücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Çünkü memleketimiz gerçekten en iyi hizmetleri hak ediyor.” dedi.

ÖZEL: BÖLGEMİZİN İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Gerçekleştirilen ziyaret programı kapsamında Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel’i Çalışma Ofisi’nde ziyaret eden İGC heyeti TBMM’de bölge adına yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Bölgede yapılan yatırımların bitirilmesi için yoğun çaba harcandığını belirten Özel, “İskenderun Özelinde Hatay genelinde ciddi projelerimiz var. Bunların tamamlanması için Bakanlık ve Genel Müdürlükler ile temaslarımızı yürütüyoruz. Sarıseki’de ki Stadyum, Millet Bahçesi, Ziraat Bahçesi’ne yapılacak yeni park ve modern bir kütüphanede büyük aşama kaydettik. Bunların gerçekleşmesi akşamdan sabaha olmuyor. Ancak suretle yerine getiriyoruz. Gerçekleştirmiş olduğunuz ziyaretten dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” diye konuştu. 

KAŞIKÇI: HATAY SANAYİDE GÜÇLENMELİ

İGC Heyeti’ni çalışma ofisinde kabul eden ve ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden MHP Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, “Ticaret ve Sanayi odaları Hatay adı altında genel bir örgütlenmeye gitmeli. Bölgemizde gelişmiş olan komşu illerde bunun örnekleri var.  Mevcuttaki değerli başkanlara saygı duyuyorum. Ancak Hatay Ticaret ve Sanayi Odası adı altında daha verimli hizmetler verileceğine inanıyorum. İskenderun basını olarak haber alma hizmetine katkınızı yakından takip ediyorum. Gerçekleştirdiğiniz ziyaretten dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

İGC Başkanı Diyap Atar gerçekleştirilen ziyaretler esnasında İskenderunlu gazetecileri TBMM Çalışma Ofisi’nde ağırlayarak bilgi veren AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Abdulkadir Özel, CHP Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin ile MHP Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı’ya gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

İGC HEYETİ BİRİNCİ MECLİS BİNASINI ZİYARET ETTİ

TBMM ziyaretleri kapsamında Ankara’da ziyaretlerini sürdüren İGC Başkanı Diyap Atar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis ziyaretleri sonrasında Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın ziyaretinin ardından, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın yönetildiği tarihi birinci meclis binasını ziyaret ettiler.