İHTİYACIMIZ VARDI

  • Eklenme Tarihi :25.10.2022 | 12:05
  • Muhabir :

Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, Beşiktaş karşısında ihtiyaçları olan bir galibiyeti aldıklarını belirterek, “Beşiktaş bu ülkenin en büyük kulüplerinden bir tanesi.

İHTİYACIMIZ VARDI

Bunu kimse inkar edemez. Ama artık rakibimiz kim olursa olsun kazanmamız gerekiyordu. Kazandığımız için mutluyum” dedi. ATAKAŞ Hatayspor’un Beşiktaş karşısında aldığı galibiyetin yankıları sürüyor. Süper Ligde zor günler yaşayan Bordo-Beyazlılar aldıkları galibiyetle puanını 10’a çıkartarak tehlikeli bölgeden kurtulmanın sevincini yaşarken, aldıkları mağlubiyet Beşiktaş camiasını karıştırdı. Karşılaşma sonrası sevinçten kafasının 1 milyon olduğunu söyleyen Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, Beşiktaş karşısında ihtiyaçları olan bir galibiyet aldıklarını söyledi.

BEŞİKTAŞ BU ÜLKENİN EN BÜYÜK KULÜPLERİNDEN

Beşiktaş karşısında ihtiyaçları olan bir galibiyet aldıklarını belirten Demirel, “İhtiyacımız olan bir galibiyetti. Beşiktaş bu ülkenin en büyük kulüplerinden bir tanesi. Bunu kimse inkar edemez. Ama artık rakibimiz kim olursa olsun kazanmamız gerekiyordu. Oyun planlamamızı aynen bu şekilde yaptık. Nasıl yaptık? Maçı iki bölüm olarak düşündük. Ama 45-45 değil. Maçı 60 ve 60’tan sonrası olarak düşündük. Çünkü son 5 haftaya baktığımızda Beşiktaş’ın 60’ten sonra oyundan düştüğünü gördük.” dedi.

BASKILI BAŞLAYACAKLARINI BİLİYORDUK

Beşiktaş’ın maça baskılı başlayacağını bildiklerini belirten Demirel, “İlk 15-30 dakikalarda baskı yapıyorlardı. Bunu da biliyorduk. Ama buna rağmen çok erken bir gol yedik. Ama takımın bu gole olan reaksiyonu da çok iyi oldu. Neticesinde ikinci yarıda bulduğumuz gollerle maçı kazanmasını bildik. Gerçekten şu anda kafam sevinç ve mutluluktan  bir dünya. Arkadaşlarımın maçtan öncede bu duyguları vardı. Maçtan sonrada vardı. Kazanacağımızı biliyorduk. Maçta bütün doğruları yaptılar. Onları ben oyuncu olarak görmüyorum. Hepsi benim arkadaşım ve kardeşim. Onları galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Çalışılmış bir maçı kazandık o yüzden çok mutluyum.” dedi.

 ÖZGÜVENİMİZ EKSİK

Sorulan bir soru üzerine oyuncularının bir güven eksikliğinin olduğunu belirten Demirel, “Kadromuzda bireysel bakıldığında, bölgesel bakıldığında gerçekten çok yetenekli futbolcular var. Ama o ilk 6 haftanın vermiş olduğu bir özgüven eksikliği vardı. Bende buna dayanarak oyuncularımı daha ön plana çıkarmaya çalıştım. Herkesin içinde 2 papağan vardır. Biri iyi papağan, diğeri kötü papağandır. Ben iyi konuşan papağanı dinleyip ne yaparsanız yapın kazanmak için oynayın diyorum.”

ONLARA ÇOK GÜVENİYORUM

“Onlarda bana inandıklarını gösteriyorlar. Bende onlara çok güveniyorum. İş zaten karşılıklı güven ilişkisinden geçer. Bugün baktığınızda bugün Ze Luıs belki iki senedir futbol oynamıyor ama biz onu konuşarak bu maça hazırladık. Planımız aslında buydu. Ve bugün çıktı golünü de attı. İnşallah bundan sonraki haftalarda daha çok gol atacak. Yani sahada düşündüğümüz planladığımız her şeyi yaptılar, onun için oyuncularıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.