İLHAN PALUT GERÇEĞİ

  • Eklenme Tarihi :17.01.2023 | 11:34
  • Muhabir :

Konyaspor’la yolları ayrılan İlhan Palut’un, görevine neden son verildiği konusunda gerçekler gün yüzüne çıktı.

İLHAN PALUT GERÇEĞİ

 

Pro Lisans’la ilgili geçilen iltimaslarla konuştu görevine son verildi:

İLHAN PALUT GERÇEĞİ

Palut, 15 ocak’ta yaptığı açıklamada, “Pro Lisans kurslarında süper ligde oynamış futbolculara mithiş bir iltimas var” diyen İlhan Palut, bunu söyledikten bir gün sonra görevinden alındı. Palut’un görevden alınması Yeşil Beyazlı taraftarları çileden çıkardı. 

Taratfralar kulüp yönetimine ateş püskürdü. Sosyal medyada yapılan yorumların çoğu İlhan Hoca’ya destek mesajlarından oluştu. Palut ise kısa bir süre içinde gerekli açıklamayı yapacağını ifade etti.

GEÇEN SEZON LİGİ 3. BİTİRMİŞLERDİ

Konyaspor sürpriz bir kararla Teknik Direktör İlhan Palut ile yollarını ayrıldı. Süper Lig tarihinde Konyaspor’un başında 15’den fazla maça çıkan teknik direktörler arasında 1.64’le en yüksek puan ortalamasına sahip isim olan İlhan Palut, Yeşil-Beyazlı takımın başında çıktığı 81 maçta 36 galibiyet, 25 beraberlik ve 20 mağlubiyet aldı. Geçen sezon ligi 3’üncü sırada bitiren Konyaspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne katılmıştı. Yeşil-beyazlı ekip, son olarak ligin 19’uncu haftasında sahasında Beşiktaş’a 2-1 mağlup oldu. İlhan Palut ile yollarını sürpriz bir şekilde ayıran Konyaspor, Aleksandar Stanojevic ile prensip anlaşmasına vardı. Anlaşmanın aynı gün duyurulması Palut’un gönderilmesine günler öncesinden karar verildiği şeklinde yorumlandı.

YÖNETİMLE HERHANGİ BİR SORUNUMUZ YOKTU

Hataylı Teknik Direktör İlhan Palut, bu şok kararın ardından yaptığı ilk açıklamada, “Bugün yönetimden geldiler ve yolları ayırma kararının daha iyi olacağını söylediler. Kan değişikliğinin faydalı olacağını düşünmüşler. Herhangi bir sorun yoktu aramızda. Ara transfer dönemiyle ilgili de herhangi bir şey konuşmadık. Fesih işlemleri bitsin detaylı şekilde açıklama yapacağım. Şuan prosedürlerin tamamlanması için görüşmeler sürüyor. Bunları halletmeye çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

PRO LİSANS SİSTEMİNİ ELEŞTİRMİŞTİ

Palut, Pro Lisans ile ilgili açıklamalarıyla gündem yaratmıştı. Hataylı Hoca, “Korkunç bir şekilde Milli Takımda bir iki maç oynayan oyunculara bile ya da Süper Lig'de bir kaç maç oynayan oyunculara çok korkunç iltimaslar var. Tamam onlar mükemmel futbolculardı, iyi kariyerleri vardı. Tamam çok iyi değerlerdi. Ama bunun itibarını da ekonomik olarak kazancını da yaşadılar. Antrenörlüğe de 5-0 önde başlamalarına hiçbir şekilde gerek yok” ifadelerini kullanmıştı.

BELÖZOĞLU PALUT BİZDEN RAHATSIZ DEMİŞTİ

Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, geçen hafta yaptığı açıklamada, İlhan Hoca’nın sözlerine yanıt vermişti. Emre Hoca, “İlhan Palut bizden rahatsız, benden, Nuri'den rahatsız. Erken çıktığımıza dair düşünceleri olduğunu söylüyor. Biz İlhan Palut’un başarısından rahatsız değiliz. Devam etmesi, çok daha başarılı olması yönünde arzumuz, isteğimiz var. Birileri bir şekilde bu mesleği icra etmeye çalışıyor. Ancak birbirimizin başarılarıyla bunu mutlu olarak ileri gidebiliriz” demişti. (Yaser ÇAPAROĞLU)