İLHAN PALUT GÜNDEME OTURDU

  • Eklenme Tarihi :23.07.2022 | 12:36

Konyaspor’un Hataylı teknik direktörü İlhan Palut, kariyerindeki ilk Avrupa macerasından zaferle ayrılarak Türkiye spor kamuoyunun gündemine oturdu.

İLHAN PALUT GÜNDEME OTURDU

Spor programlarında övgüyle kendisinden bahsedilen Palut, sadece bir maç kazandık” diyerek mütevaziliğini gösterdi. Hataylı teknik direktör İlhan Palut’un çalıştırdığı Konyaspor, UEFA Konferans Ligi 2. eleme turu ilk maçında karşılaştığı BATE Borisov'u 3-0 yenerek tur kapısını ardına kadar araladı. Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle Konya’da seyircisiz oynanan maçın 40’ıncı dakikasında 10 kişi kalmasına rağmen oyunu domine eden Konya ekibi rakibini 3-0 mağlup etmeyi başardı. Konyaspor’a galibiyeti getiren goller, 38’de Bytyqi, 58'de Michalak, 90+5’te ise Muric’ten geldi.

İYİ BİR MAÇ OLDU

Maçın ardından açıklama yapan Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, 3-0’lık skora rağmen temkini elden bırakmayarak, “Kariyerim açısından ilk Avrupa maçıydı, sezonun ilk resmi maçıydı. Maç önünde bazı zorluklar vardı. Rakibin bizden daha hazır olması gibi. Maçın başlamasıyla kontrolü elimize aldık ve maç sonuna kadar da elimize aldık. Bizim için iyi bir maç oldu. 10 kişi kaldıktan sonra bile oyun anlayışımızdan, tempomuzdan, cesur oyunumuzdan geri adım atmadık. Bu oyunu da üç golle süslemeyi bildik. Tabii iki maçlık eşleşmeler. İlk bölümünü ciddi bir avantajla bitirmiş olduk. Artık bu noktadan sonra ikinci maçın hazırlıklarına başlayacağız yarın itibariyle. Dediğim gibi Konferans Ligi grupları uzun bir yol. Üç rakibi elememiz gerekiyor ve haftaya da turu geçebilecek bir skor alıp ikinci rakibimize konsantre olmak istiyoruz” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)