İNANCIM VE UMUDUM KALMADI

  • Eklenme Tarihi :30.08.2022 | 09:37
  • Muhabir :

HATAYSPOR Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin, Kasımpaşa maçı sonrası bu şartlarda Atakaş Hatayspor’a inancının kalmadığını bildirdi.

İNANCIM VE UMUDUM KALMADI

Kasımpaşa maçının bir değerlendirmesini ve kötü gidişe dur demek için yapılması gerekenlerle ilgili fikirlerini yaptığı yazılı açıklama ile kamuoyuyla paylaşan Ergin, “Süper lige kötü başlamasına, istenilen sonuçları almamasına rağmen, Hatayspor’a olan inancını sürdüren bir taraftar olarak, İstanbul deplasmanında oynanan Kasımpaşa maçı sonrası tüm inancımı ve umudumu kaybetmenin üzüntüsündeyim. Lütfü Savaş ve Nihat Tazearslan başkanların sağladığı 4 otobüsle İstanbul’da Hatayspor’u yalnız bırakmadık. Gidiş-dönüş 30 saatlik yolculuk ve 2200 KM’lik yol Hatayspor’umuza feda olsun, helal olsun.” dedi.

İYİ BİR MÜCADELE BEKLEDİK

Kasımpaşa karşısında Hatayspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta ve futbolculardan güzel futbol, iyi mücadele ve başarılı sonuç beklediklerini belirten Ergin, “1-2 futbolcunun dışında takımın sahada ne yaptığını, hangi sistemle oynadığını, rakibini yenmek için hangi çabayı gösterdiğini göremedik. Hatay’dan gelen taraftarlar yanında İstanbul ve çevre illerden gelen Hataylılarla birlikte 250-300 kişilik taraftar grubu 90 dakika Hatayspor’u coşkuyla destekledi. Maç boyunca birkaç cılız atak ve pozisyon dışında sahada pasif bir Hatayspor izledik. Bu ligin en kötü takımı, golsüz ve puansız Kasımpaşa’ya da yenildiysek sözün bittiği yerdeyiz. Hatayspor inanın 1.lig ayarında değil 2. Ve 3. Lig ayarında futbol oynuyor. Şimdi yazacaklarım birilerinin hoşuna gitmeyecek hatta zoruna gidecek ama Hatayspor sevgim dolayısıyla duygularımla değil mantığımla konulara değiniyorum.” 

SERKAN HOCA GÖREVİ BIRAKMALI

“Serkan Özbalta’nın kişiliğine ve spor bilgisine saygı duymakla birlikte doku tutmadığı için, kadro yanlışları ve taktiksel hatalar takımı bu noktaya getirdi. Hatayspor kan kaybediyor, yara kangrene dönmeden tüm vücudu kaybetmeden neşter vurulmalı acilen Serkan Hocaya teşekkür edilerek yollar ayrılmalı. Şu ortamda Süper Ligin son sırasında yer alan takıma yeni teknik direktör getirmek çok zor biliyorum ama radikal karar alınarak bu ligi iyi bilen otoriter elindeki malzemeyi çok iyi kullanabilecek bir hoca tercih edilmeli.  2 maç daha sabredelim A.Demir ve Konya maçlarından sonra yönetim değişiklik yapalım derse iş işten geçmiş ola.”

ACİLEN 5 MEVKİYE FUTBOLCU TRANSFER EDİLMELİ

“Kadro kalitesi açısından ligin en düşüğü, yaş ortalaması açısından en yaşlısı, koşu mesafesi açısından ligin en az koşan takımı, Süper Lig tecrübesi olan 3-5 oyuncu dışında 2. Lig ve 3. Lig futbolcularından oluşan bu kadroya acilen 5 takviye yapılmalı. Keşke 12 transfer yapıldı müjdesi verileceğine 4-5 futbolcu transfer edilseydi ama adam gibi adam olması gerekliydi. Hatayspor Süper ligde ama amatör zihniyet ile bazı konularda yönetiliyor. Sosyal medyada bilgi kirliliği ve net bir açıklama takip edilemiyor. Bu konuda eksiklik varsa spor kamuoyunun bilgilendirme adına gazeteci olmam dolayısıyla yönetimle basın arasında köprü vazifesi görmeye, Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı olmam dolayısıyla yönetimle taraftar arasında köprü vazifesi görmeye (5 kuruş talep etmeden) Hatayspor sevgimle beni göreve davet edin.”

TARAFTARDAN ÖZÜR DİLENEREK GÖNÜLLERİ ALINMALI

“Kasımpaşa stadında 90 dakika boyunca takımını destekleyen, yollarda ölümü dahi göze alarak 2 bin 200 KMlik yolu kateden, 1-0’lık yenilgiye rağmen Hatayspor’a olan sevgileri dolayısıyla maç sonunda futbolcularını tribüne moral vermek için çağıran ancak gelmedikleri için yürekten yaralanan Bordo-Beyazlı taraftarlardan özür dilenmeli, Hatayspor yönetiminin ve futbolcuların taraftara bir özür borçları olduğunu kamuoyuna açıklıyorum.” dedi. (Haber Merkezi)