İSKENDERUNSPOR ŞOK ÜSTÜNE ŞOK YAŞIYOR - Hatay Söz Gazetesi

İSKENDERUNSPOR ŞOK ÜSTÜNE ŞOK YAŞIYOR

  • Eklenme Tarihi :04.05.2024 | 12:15
  • Muhabir :Haber Merkezi

İSKENDERUNSPOR ŞOK ÜSTÜNE ŞOK YAŞIYOR

İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat’tan şok bir açıklama geldi. Başkan Bolat, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta bitime bir hafta kala Play-Off’lara katılmayı garantileyen İskenderunspor’da futbolculara ödeme yapılamadığı gerekçesiyle oyuncuların haklı olarak tek taraflı fesih işlemi yapmaya başladığını aktardı. Play-Off maçlarına çıkılıp çıkılmayacağını futbolcularla istişare edeceklerini söyleyen Bolat, bu ayıbın kendisine değil İskenderun’a ait olduğunu savundu.

 

OYUNCULAR TEK TARAFLI FESİHLERE BAŞLADI

Kendisine verilen sözler tutulmadığı için oyunculara ödeme yapılamadığını söyleyen Bolat, “Hepinizin malumu olduğu üzere maddi ve manevi birçok zorluk yaşamamıza, deprem felaketini en ağır şekilde hissetmemize ve 2 yıldır da statsız olmamıza rağmen bu yıl da takımımız Play-Off’lara kalma başarısı göstermiştir. Ancak gelinen noktada bize verilen sözlerin neredeyse hiçbiri yerine getirilmediği için futbolcularımıza kalan ödemelerini gerçekleştiremedik. Bunun sonucu olarak futbolcular da tek taraflı fesih işlemlerine başlamıştır. Neticede Iğdır FK ile Play-Off maçını oynamama durumumuz söz konusudur.

HATAYSPOR ÜZERİNDEN SERT ELEŞTİRİ!

Bu süreçte kesinlikle futbolcuların yanında olduğumu ve davalarında sonuna kadar haklı olduklarını belirtmek istiyorum. Bu güne kadar büyük bir sabır göstererek mücadele ettiler. Hepsine can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Artık bu kulübü daha fazla tek başımıza taşıyacak ne gücümüz ne de enerjimiz kaldı.  Açık olarak ifade etmeliyiz ki içi boşaltılmış paravan şirket gibi kullanılmış Hatayspor'un sırf Süper Lig'de diye bizden daha fazla destek aldığı noktada, İskenderunspor gibi şerefli bir takımın bence kapatılıp gerçek gönüllerde kalması daha mantıklıdır.

BU AYIP BENİM DEĞİL İSKENDERUN’UN AYIBI

Aynı zamanda da İskenderunspor'u yönetmek isteyen bir iş insanı veya adayı varsa lütfen çıksın. Biz her şeyi yapmaya hazırız. Bu güne kadar şerefimizle taşıdığımız bu formanın Play-Off maçlarına çıkıp çıkmayacağını futbolcu kardeşlerimle istişare edip futbol kamuoyuna bilgilendireceğiz. Bu ayıp benim değil İskenderun şehrinindir” açıklamasını yaptı.