İskenderunspor’a Sahip Çıkalım

  • Eklenme Tarihi :13.05.2022 | 09:41

Orduspor’dan gelerek, 80’li yıllarda turuncu-mavili kulüpte aralıksız 10 yıl futbol oynayan Kaptan Levent Hakkı Yılmaz, İskenderunspor’u yeniden üst liglerde görmek ve kentte herkesin takıma sahip çıkmasını istedi.

İskenderunspor’a Sahip Çıkalım

İskenderun Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda eski futbolculardan Levent Yılmaz, play-off sürecine giren İskenderunspor’un başarılı olacağına inandıklarını kaydetti.

 

BİZİM İÇİN ÖNEMLİYDİ

Kendisinin de uzun yıllar futbol oynadığını hatırlatan Yılmaz; “Uzun bir aradan sonra İskenderunspor’un tekrar profesyonel ligde oynuyor olması bizim için çok önemliydi. Biliyorsunuz ben 1982 yılında Orduspor’dan İskenderun’a geldim. Benim doğum yerim Ordu ama 40 yıldır da İskenderun’dayım. İskenderunspor’da 10 yıl aralıksız futbol oynadım. Orduspor genç takımından yetiştim sonra İskenderun’a geldim. İskenderunspor’un çok parlak dönemiydi, Raymond Makzume’nin başkanlık yaptığı dönem.”

BİRİNCİ LİGDEN GELDİM

“O dönemde birçok arkadaşımızla birlikte Süper Lig yoktu birinci lig vardı birinci ligden geldik. İlk geldiğim yıl yetiştiğim Orduspor’la İskenderunspor şampiyonluk için oynuyorlardı, sonuçta Orduspor o sene şampiyon oldu, biz iki veya üçüncü bitirdik. Belli bir süre sonra takım ekonomik sebeplerden dolayı bir takım sıkıntılar yaşadı, iyi oyuncuların çoğunu İskenderspor’da tutamadık, ben ve birkaç arkadaşım kaldı. Daha sonrasında da 3. Lig'e düştü. Düştüğümüz senenin ertesi sene tekrar şampiyon yaptık takımı, tekrar ikinci lige çıktı, ben daha sonra emekli oldum. Takım birkaç yıl 2 lig'de oynadıktan sonra amatör lige kadar düştü. Bir müddet amatör ligde oynamak zorunda kaldı” şeklinde konuştu.

YENİLEN İÇİN ÜZÜLECEĞİM

İskenderunspor’un uzun bir aradan sonra tekrar profesyonel ligde oynuyor olmasının büyük önem taşıdığını ifade eden Yılmaz; “Biliyorsunuz evvelki sene takıma sahip çıktık, çok fazla maddi imkan sağlayamasak da maddi manevi olarak takımın yanında olduk. İskenderunspor olarak bugün tekrar liglerde futbol oynuyor. Evvelki sene bir play-off süreci yaşadı, sonra Hakan Bolat tekrar takımı bir şirket olarak aldı ve bugünlere kadar getirdi, çok da para harcadı, iyi bir takım kurdu. Takım şampiyonluğa oynayan bir takım olarak bir sezondur ligdeki mücadelesini sürdürdü. Yine Orduspor ile play-off'a kaldılar. Önümüzdeki Cuma günü karşılaşacaklar. Benim için çok önemli bir maç, yetiştiğim, büyüdüğüm, doğduğum yerin takımı, futbola orada başladım, daha sonra da 10 yıl aralıksız futbol oynadığım İskenderunspor karşı karşıya geliyorlar, çok özel bir yeri var. İki takım da benim kulübüm, iyi oynayan kazansın diye bakıyorum ama tabi burada emek verdik, hepimizin emeği var. İnşallah iyi oynayan takım kazanır. Diğer yandan her yenilen için üzüleceğim” dedi. (Haber Merkezi)