KARİYERİNE BİR ŞAMPİYONLUK DAHA EKLEDİ - Hatay Söz Gazetesi

KARİYERİNE BİR ŞAMPİYONLUK DAHA EKLEDİ

  • Eklenme Tarihi :30.05.2024 | 11:05
  • Muhabir :Haber Merkezi

KARİYERİNE BİR ŞAMPİYONLUK DAHA EKLEDİ

İskenderun'dan yetişen, çalıştırdığı birçok takıma şampiyonluk sevinci yaşatan başarılı teknik adamlardan Can Güven, Bölgesel Amatör Ligi'nde Yozgat Bozokspor'u grubunda şampiyon yaparak 3. Lig'e yükselterek kariyerine bir şampiyonluk daha ekledi.

Başarılarıyla adından sıkça söz ettiren teknik adam Can Güven, liglerin sona ermesinin ardından memleketi  İskenderun'a gelerek  İskenderun Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. İGC Başkanı Diyap Atar ve basın mensuplarıyla gerçekleşen sohbet havasındaki ziyarette, futbolun geleceği ve başarı faktörleri ele alındı.

Yozgat Bozokspor'daki başarının arkasındaki temelin, bölgenin idarecilerinin büyük desteği ve kentin takımı sahiplenmesi olduğunu vurgulayan başarılı hoca Can Güven, birlik ve beraberliğin getireceği en güzel şeyin başarı olduğunu söyledi.

Çeşitli takımlarda elde ettiği şampiyonluklarla tanınan teknik adam Can Güven, futbolun altyapısının da önemine değinerek, futbolcu yetiştirmenin bir şehrin futboldaki başarısının temel anahtarı olduğunu vurgulayarak "İskenderun'da da bir an önce futbol altyapısı kurulmalı ve tesisleşme yoluna gidilmelidir. Gelecekte daha fazla başarıya ulaşmak için bu adımların atılması gerekir" dedi.

Ziyaretten son derece memnun olduğunu belirten İGC Başkanı Diyap Atar, Can Güven'i kutlayarak başarılarının devamını diledi.