KAZANMAMIZ GEREKEN BİR MAÇTI

  • Eklenme Tarihi :28.01.2023 | 21:20

Demirel, “Kazanmamız gereken bir maç olduğunu biliyorduk. Çünkü buralarda kazanacağınız her puan sezon sonuna doğru sizi daha rahat ettirecektir. Arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.

KAZANMAMIZ GEREKEN BİR MAÇTI

Trabzonspor karşısında kazamaları gereken bir maçı kazandıklarını belirten Teknik Direktör Volkan Demirel, “Kazanmamız gereken bir maç olduğunu biliyorduk. Çünkü buralarda kazanacağınız her puan sezon sonuna doğru sizi daha rahat ettirecektir. Arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.

ATAKAŞ Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, Trabzonspor karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi. Kazanmaları gereken bir maçı kazandıklarını belirten Demirel, “Kazanmamız gereken bir maç olduğunu biliyorduk. Çünkü buralarda kazanacağınız her puan sezon sonuna doğru sizi daha rahat ettirecektir ki bugün rakibimizin ne kadar iyi olduğunu, iyi organize olduğunu, geçe yılın şampiyonu olduğunu ve başlarında çok iyi bir teknik direktörün olduğunu biliyorduk. Buna rağmen iyi planladık.” dedi.

KAZANIRSAK HOCA KRAL OLUR

Trabzonspor karşısında yaptıkları değişikliklerin kendilerine artı yazdığını belirten Demirel, “Belki maçtan önce soru işaretleri vardı. Neden bu kadar oyuncu değişti? diye. Bazen değişiklikler futbol takımlarında bu şekilde geri dönüşler alabiliyor. Bende bugün kadroda değişiklik yapmak istedim. Tabi ki bunun sebepleri de var. Bir sürü sebep sayabilirim ama dediğim gibi bazen yaptığınız değişiklikler işe yarıyor. Bugün bizim yaptığımız değişiklikler bizim adımıza artı yazdı. Yenilsek hoca sen niye böyle yaptın olur. Kazanırsak hoca kral olur.”

İÇ SAHADAKI HAKİMİYETİMİZİ SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ

“Ama işin aslı şu aslında futbol günlük bir yaşam. Sizin konsantrasyonunuz, sahaya yansıttıklarınız. Futbolcuların durumu skoru belirliyor. Baktığınızda belki, hiç kimse bu maç 1-0’dan dönmez dememiştir. Bakıldığı zaman futbolu derinlemesine incelemek lazım. Skorlara göre değil. Çok önemli bir galibiyet aldık. Biz elimizden geldiği kadar Hatay’ı üst sıralara çıkarmayı düşünüyoruz. Oyun olarak biraz daha tecrübe kazanıp oyuncuların saha içerisindeki sorumluluk almaları benim için çok önemli. Ben tamamen Türk futboluna neler kazandırırım, üst sıralara nasıl çıkarım diye düşünüyorum. İç sahamızdaki hakimiyetimizi sezon sonuna kadar sürdürmek istiyoruz.  Tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Bizim için keyifli bir akşam oldu.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)