KORHAN’A DEVLET SPORCUSU UNVANI

  • Eklenme Tarihi :03.11.2022 | 13:12
  • Muhabir :

Dünya şampiyonu olan Taekwondo Milli takımın Antrenörlüğünü yapan 7. DAN sahibi Mehmet Korhan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Devlet Sporcusu unvanı almanın mutluluğu ile gururunu yaşadığını söyledi.

KORHAN’A DEVLET SPORCUSU UNVANI

Hatay Bölgesinde önemli sporcuları yetiştiren ayın zamanda Taekwondo Milli takımın Antrenörü Mehmet Korhan İskenderun Gazeteciler Cemiyetinde basın açıklaması yaparak devletin resmi sporcusu olma mutluluğunu gazetecilerle paylaştı.

ÖRNEK OLMAYA ÇALIŞTIM

Taekwondo sporunu kendisinden bir parça gibi gören Milli Takım Antrenörü Mehmet Korhan 1980’li yıllarda başladığı bu spor alanında İskenderun’a ilk resmi olarak özel salon açtığını belirterek “O günden beri aktif olarak spordan hiç kopmadan devam ettim. Farklı mevkilerde çalışan binlerce sporcu hakem ve Antrenör yetiştirmenin gururunu yaşadım. Aynı zamanda Hatay bölgesinde ilk 7. DAN’a ulaşan ilk milli takım Antrenörlüğe getirilen kişi olarak sporculara her zaman örnek olmaya çalıştım” dedi.

ÖRNEK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

2009 yılında milli Takım Antrenörlüğüne getirildiğini aktaran Korhan “Aynen yıl içerisinde Hırvatistan da yapılan Avrupa Taekwondo şampiyonasında Türk Milli Takımın başında görev alarak Takım Avrupa ikincisi oldu. Aynı zamanda 2009 yılında Bursa’da ilki yapılan Balkan şampiyonasında 20 sporcu ile şampiyonaya katılıp 20 madalya kazanarak tarihte çok az rastlanan bir başarı elde ederek takım balkan şampiyonluğu kazandı. 2010 yılında Tunus’ta Akdeniz Oyunlarında Türk Milli Takımımız şampiyon oldu. 2011 yılında Gürcistan’da Avrupa şampiyonu, 2014 Yılında Azerbaycan’da dünya ikinciliği elde etti. 2016 yine Avrupa şampiyon, 2019’da da dünya şampiyonluğunu takım olarak tattık. Gençlik ve spor bakanlığı elde edilen bu başarıdan dolayı bizi ‘Devlet Sporcusu’ olarak Şereflendirdi, ödüllendirdi. 42 yıllık sporculuk hayatımda elde ettiğim başarılarımı taçlandıran bu ödülün, sporla uğraşanlar için örnek olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.