KÖSEOĞLU MADALYALARA DOYMUYOR

  • Eklenme Tarihi :12.12.2022 | 12:54
  • Muhabir :

Köseoğlu, son olarak Türkiye Yüzme Federasyonunun Edirne'de düzenlediği Masterler Uzun Kulvar Kış Yüzme Şampiyonası’nda birinci oldu.

KÖSEOĞLU MADALYALARA DOYMUYOR

Hatay'ın yüzme sporunda yüzakı olan, sayısız rekorlara imza atıp dereceye giren Yüzme Koçu Kamil Köseoğlu, madalyalara doymuyor. 

Milli Yüzme Sporcusu, 65 yaşındaki Kamil Köseoğlu, küçük yaşlarda başladığı yüzme sporunu bu güne kadar devam ettirdiğini belirterek, "Edirne'de Türkiye Yüzme Federasyonu Tarafından düzenlenen Uzun Kulvar Masterler yüzme yarışları ilk günü 60-64 yaş katagorisinde; 200 metre kurbağa yarışında birinci, 800 metre serbest yüzmede  de birinci ve 200 metre kelebek yarışında da ikinci oldum. Tüm Hatay'a sevgilerimi iletiyorum." Dedi.

Günümüze kadar katıldığı çeşitli yarışmalarda altın, gümüş ve bronz  olmak üzere yaklaşık 400 madalyanın sahibi Kamil Köseoğlu, "En çok canımı acıtan olay, maddi değeri olmayan, ancak manevi değeri tartışılmayan madalyalarımın çalınmasıydı. Çok şükür sağlığım yerinde şimdi yeni heyecanlar ve yeni yarışmalarda yeni madalyalar kazanıyorum. Hepsi Hatay'a hayırlı olsun" dedi. (Yaser ÇAPAROĞLU)