KÖSEOĞLU TÜM MADALYALARI TOPLADI

  • Eklenme Tarihi :12.02.2024 | 15:28
  • Muhabir :Haber Merkezi

KÖSEOĞLU TÜM MADALYALARI TOPLADI

Uluslararası Masterler Uzun Kulvar Kış Yüzme şampiyonasında katılan Kamil Köseoğlu, yarışmada iki Türkiye rekoru kırarak, 6 kategoride birinci olmayı başardı. Hataylı yüzücü Köseoğlu, Edirne’de yapılan yüzme yarışmasına bu kez Üsküdar Yüzme Su Sporları Kulübü ‘nü temsilen  katıldı.

 

Yarışmanın birinci gününde 1500 metre serbestte yarışan Köseoğlu, yeni Türkiye rekorunu kırarak birinci, 200 metre karışıkta birinci oldu. Yarışmanın ikinci günüde 100 metre kelebek, Üçüncü gününde 400 metre karışıkta bir Türkiye rekoru daha kıran Köseoğlu, 200 metre sırtüstü ve  200 metre kelebek yarışlarından da birincilikle ayrılarak, birincilikleri kimselere vermedi.

Yarışma sonrasında kısa bir açıklama yapan Köseoğlu, “ Şampiyona  9-10-11 Şubat 2024 te Edirne de yapılan Uluslararası Masterler Uzun Kulvar Kış Kupası Yüzme yarışlarına oğlum Firuz Köseoğlu tarafından hazırlanan programa uyarak hazırlandım. Başarımda emeği  geçen  aileme, oğluma, çalışmalarımı sürdürdüğüm Burhan Felek Yüzme Havuzu İdareci ve personeline adına yarıştığım Üsküdar Yüzme Su Sporları Kulübü  idareci  ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.