LİGE ES VERDİK TOPARLANACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :27.09.2022 | 12:35
  • Muhabir :

Atakaş Hatayspor’un Onursal Başkanı Lütfü Savaş, “Hatayspor başarısız” yorumlarını kabul etmediğini belirterek, başarısız olmadıklarını sadece lige bir es verdiklerini ve Volkan Demirel ile toparlanacaklarını söyledi.

LİGE ES VERDİK TOPARLANACAĞIZ

Alınan şansız sonuçlardan sonra Teknik direktör Serkan Özbalta ile yolları ayırıp bir kan değişikliğine gittiklerini belirten Savaş, “Yaptığımız kan değişikliği ile Volkan Demirel hocamız ile ekibi çalışmalarına başladılar. Serkan hocamıza kulübümüze verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Volkan hocamız başarılı bir hoca. Oda Atakaş Hatayspor’u başarıya götüreceğine inanıyor. Hem hocamıza, hem ekibine, hemde camiamıza hayırlı olsun. İnşallah Sivasspor maçından itibaren, 7 yıldır başarıya alışmış  camiamızın yeniden yüzü gülmeye başlayacak.” dedi.

 

SADECE SEVGİ İSTEMİYORUZ

Volkan Demirel ve ekibinin burada olma sebebinin daha da başarılı bir takım oluşturmak olduğunu belirten Savaş, “Atakaş Hatayspor’u beklide Avrupa’ya götürmek. Herkes düşmekten bahsediyor. Bizim yönetimde bu kelimeyi aklından bile geçirmiyor. Volkan hoca ile beraber pozitif bir gidiş var takımda. İnşallah bu maçlara da yansır ve iyi sonuçlar alırız. Bir başarısızlıktan bahsediliyor. Sevmek başka bir şey, sahiplenmek başka bir şey. Takımı sahiplenmenizi istiyorum. Seyirciler çok gelsin, taraftar gibi heyecan duysun. Biz sadece sevgi istemiyoruz.”

BU BİZİM SUSKUNLUK DÖNEMİMİZ

“Taraftar olarak heyecan duyan 90 dakika takımını destekleyen, taraftarlar bekliyoruz. Başarısızlıktan bahsediliyor. Son 7 yıldır kulüp olarak yükselen bir çıtamız var. Ama son 6 hatadır da bir suskunluk dönemimiz oldu. Bu suskunluk Atakaş Hatay’da olduğu gibi, Arsenal’da da olabiliyor,. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon gibi ligimizin büyük takımlarında da olabiliyor ki bu suskunluk dönemi hepsinde oldu. Biz henüz Süper ligde 3. Sezonumuzu yaşıyoruz. Bu kadarcık ufak kusur kadı kızında da olur.”

BENİM HAYATIMDA BAŞARISIZLIK YOK

“Bu nedenle ortada bir başarısızlık yok. En azından ben ve arkadaşlarım bu fikirde değiliz. Bir başarı, bir yükselen grafik vardı, son 6 haftadır durduk. Yükselişe geçmek içinde yeni ekibimizle yola devam ediyoruz. Herşey düşse de Atakaş Hatayspor bu ligden düşmez. Benim hayatımda hiç başarısızlık yoktur. 6 haftalık bu durağan dönem her takımda olur. O nedenle olaya böyle demorilize bir şekilde bakmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Son 6 haftada lige bir es verdik. Şimdi çıkış zamanı diyoruz. Olaya böyle bakmak lazım. Son 7 yıldır Atakaş Hatayspor bu şehri hep mutlu etti. Mutlu etmeye devam edecek.”

HERKESİ MAÇLARA DAVET EDİYORUZ

“Volkan hoca hırslı ve azimli bir insan. Bizim ekibimizde bugüne kadar başarılı olduysa bunu azminden ve hırsından dolayı ortaya koydu. Hem teknik ekip, hemde yönetim kazanma azmiyle doluysa Atakaş Hatayspor’un çok daha güzel başarılara imza atacağını düşünüyorum. Herkesi maça davet ediyoruz. Eşini, çocuğunu alan maç gelsin. Seyirci gibi değil, taraftar gibi 90 dakika takımını desteklesin ve takımına sahip çıksın. Heyecanı bizimle birlikte yaşasın istiyoruz. “ diye konuştu.  (Yaser ÇAPAROĞLU)