MİHA ZAJC ISRARI

  • Eklenme Tarihi :24.11.2022 | 16:22

Ara transfer çalışmalarına erken başlayan Atakaş Hatayspor’un, Miha Zajc ısrarı sürüyor.

MİHA ZAJC ISRARI

Ara transfer döneminde Slovenyalı futbolcuyu kiralık olarak kadrosuna katmayı planlayan Bordo-Beyazlılar’da Teknik direktör Volkan Demirel Fenerbahçe’den oluru aldı. Ancak futbolcunun Beşiktaş’a daha yakın olduğu öğrenildi. Süper Lig’de ilk 10 hedefine ulaşmak için kadrosunu ara transger döneminde güçlendirmeyi planlayan Atakaş Hatayspor, harekete geçti. Bu bağlamda Fenerbahçe’nin gözden çıkardığı orta saha oyuncusu Miha Zajc’ı radarına alan Bordo-Beyazlılarda devreye Teknik Direktör Volkan Demirel girdi. Fenerbahçenin başkan Vekili aynı zamanda Hataylı olan Erol Bilecik’le görüşerek Miha Zajc’ı resmen isteyen Demirel, Bilecik’ten oluru aldı. İş futbolcuyu ikna etmeye kalırken, futbolcuya Beşiktaş’ın da talip olduğu haberleri transferi zora soktu.

İBRE BEŞİKTAŞ’TAN YANA

Atakaş Hatayspor’un ısrarla istediği 28 yaşındaki orta saha oyuncusuna Beşiktaş’ın da talip olması ortalığı karıştırdı. Futbolcuyu ikna etmeye çalışan atakaş Hatayspor’a sıcak bakmayan Miha Zajc’ın Beşiktaş’a daha yakın olduğu öğrenildi. Bu transfer için ibrenin Beşiktaş’tan yana olduğu belirtilirken, Bordo-Beyazlıların Zajc ısrarının sürdüğü, Volkan Demirel’in futbolcuyu mutlaka kadrosunda görmek istediği de gelen haberler arasında.

PÜRÜZ ÇIKARSA GELEBİLİR

Beşiktaş ile büyük ölçüde anlaştığı öğrenilen tecrübeli futbolcuyla Beşiktaş arasındaki görüşmelerin devam ettiği. Görüşmelerde pürüzlerin giderilmemesi durumunda Bordo-Beyazlıların bu transfer için bir kez daha devreye girmesi bekleniyor. 

12 Ocak’ta başlayıp 8 Şubat’a kadar sürecek olan ara transfer döneminde kadrosunu en az 4 futbolcuyla güçlendirmeyi planlayan Atakaş Hatayspor’da transfer çalışmaları sürüyor.

7 MAÇTA FORMA GİYDİ

Fenerbahçe’nin 2019’un Ocak ayında İtalya’nın Empoli takımından transfer ettiği Miha Zajc, Geneo takımında kiralık olarak forma giydi. Kiralıktan dönen Zajc, Jorge Jesus’un Fenerbahçe’de göreve başlamasının ardından iyice gözden düştü. Süper ligde 7 maçta forma giyen Slovenyalı futbolcu, bu maçlarda rakip filelere 1 gol 1 asistle oynadı. 1.78 metre boyundaki 28 yaşındaki orta saha oyuncusu aynı zamanda Merkez orta sahada da oynayabiliyor.