MOTİVASYON UNSURUM BAŞARILI OLMAK

  • Eklenme Tarihi :29.11.2022 | 13:43
  • Muhabir :

Göreve geldiği hafta 1 puanı olan Atakaş Hatayspor’u alıp ekibi ile birlikte 7 haftada topladığı 13 puanla üst sıralara taşıyan Volkan Demirel, “Benim motivasyon unsurum başarılı olmak.

MOTİVASYON UNSURUM BAŞARILI OLMAK

O yüzden benim için ilk önemli şey başarıdır. Başarıya ulaşmak için hata da yapabilirim, insanların hoşuna gitmeyecek bir davranışta da bulunabilirim.” dedi.

 

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Motivasyon unsurunun her zaman başarılı olmak olduğunu söyledi. Demirel, kendisi için başarı veya bir şeye ulaşmanın veya bir şeyi elde edebilmenin en büyük kazanç ve güven olduğunu belirten Demirel, “O yüzden benim için ilk önemli şey başarıdır. Başarıya ulaşmak için hata da yapabilirim, insanların hoşuna gitmeyecek bir davranışta da bulunabilirim ama bunlar tamamen başarıya ulaşabilmek için.” dedi.

 

HATA YAPA YAPA ÖĞRENECEĞİM

Hata yapa yapa doğruyu öğrenmeye çalışacağını belirten Demirel, “Eminim ki uzun vadede bu bana başarıyı getirecek. Yaşadıklarımızı futbolcu arkadaşlarımıza anlatmaya çalışıyoruz. Neyi nerede daha iyi yapabileceklerini, veya neyi yapamayacaklarını veya bir maçın hikayesinin nasıl olabileceğini anlayabiliyorum. Motivasyon, enerji, onları inandırma durumuna girebiliyorsunuz. Zaten benim teknik adamlıkta ilk baktığım şey ilişki. İlişkiyi eğer karşıdaki oyuncuyla iyi kurarsanız diğer konular arkasından gelmeye başlıyor.”

HATAY KARARINI TEK BAŞIMA ALMADIM

“Hatay’a gelirken aldığımız takımın bir puanı vardı ama ben tek başıma karar almadım, ekibimle beraber tarttık. İşin özü şu; ne yapacağını bilen bir ekibe sahibim, özgüveniyle, inancıyla, ekibim ve arkadaşlarıma çok güveniyorum. Risk miydi, riskti. Ama buradaki başarı bize çok daha büyük mutluluk vereceğini bildiğimiz için mutluluk riskin önüne geçti. İnandığımız yolda mutlu olmak için şu an yürüyoruz. Geldiğimizden beri hedeflediğimiz bir puan vardı, 12-15 puan arası. Bunu yakaladık. Güzel bir takımla gerçekten yönetimiyle, başkanıyla, oyuncu arkadaşlarımla, hem de Hataylılar’la, burası keyifli bir yer, bizi seviyorlar, burada olmaktan çok mutluyuz. Böyle bir ortam oldu mu başarısız olman mümkün değil.” dedi.

HER ZAMAN BİR HEDEFİM VAR

Her zaman hedefinin olduğunun altını çizen Demirel, “Mesela Hatay benim için bir hedefti, Karagümrük bir hedefti. Hatay’dan sonra bir hedefim var, Hatay’dan sonrasının sonrası da hedefim var. Hedef bitmez. Bir yere geldikten sonra eğer orayı yeterli görürseniz, orada basketbol topu gibi sekerseniz. Bir yere geldikten sonra başka bir hedef koyarsanız tırmanmaya başlarsınız. Herkesin bir hedefi var. Benim de hedefim Fenerbahçe, Milli Takım. Yurt dışında iyi bir takımda ülkemi temsil etmek.”

HEDEFİMİZ İLK 10

“Bu sene ilk on içinde hedefimiz var. İlerleyen senelerde çok farklı şeyler düşünüyorum. Buranın içine girdikten sonra, buradaki çalışma ortamını, insanları gördükten sonra seneye çok farklı hedeflerle bir Hatayspor takımı olacak. Alışkanlıkları değiştirmek çok zordur, şu an alışkanlıklardan çıkmaya çalışıyoruz. Seneye bizim planlarımız, bizim kurgularımız, bizim isteyeceğimiz bir durum gerçekleşirse hedefleri başka bir yere çekebileceğime eminim.” diye konuştu.