MÜCADALEMİZİ İNANÇLA SÜRDÜRÜYORUZ

  • Eklenme Tarihi :26.05.2023 | 12:05
  • Muhabir :

İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat, 2022-23 futbol sezonundan turuncu mavili ekibin, üç önemli faktöre ve yaşadığı krize rağmen başarıyla çıktığını, 1. Lige çıkma mücadelesini büyük bir inançla sürdürdüğünü söyledi.

MÜCADALEMİZİ İNANÇLA SÜRDÜRÜYORUZ

Sezonu değerlendiren turuncu-mavili kulübün başkanı Hakan Bolat “Stadın olmaması bizi çok yordu. Muhtemelen deprem olmasıydı, stat yetişirdi ve oynardık. Seyirci baskımız ile şampiyonluk gelebilirdi. Fakat depremin olması bizim bütün planlarımızı alt üst etti” dedi.

Yüzyılın felaketinin yaşandığı deprem bölgesinde ölenlere başsağlığı dileyen İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat “En azından 2. yarı son 10-12 maçı kendi evimizde oynasaydık şuanda durum farklı olurdu. Stadımızın olmamasına, depreme rağmen bizi başarılı buluyorum. Buca maçında şanssız goller, kötü bir hakem, maalesef ikinci olmamızı engelledi. Ama bunda da bir hayır vardır. Biz yine Play Off’ta elimizden gelen ne varsa yapacağız. Bir de bazı oyuncularla biraz sıkıntı yaşadık. Bu da bizi olumsuz etkiledi. Bence 2022-2023 sezonunu İskenderun Spor 26. yıl sonra 2.lige çıktı. Sezonda bayağı şansız ve kötü günler geçirdik. Burada birinci etap stat sorunu, ikinci etap oyuncularla anlaşma krizleri, üçüncü etap deprem sorunuyla karşılaştık” diye konuştu.

BİZİ BEKLEYEN 5 MAÇ VAR

Deprem sonrası kaliteli bir kadro kurduklarını ancak, maalesef bu kadronun oturmasının da son 15 maça yansıdığını vurgulayan Hakan Bolat “Direkt rakiplere yenildik şansız bir şekilde ama yine de bugün geldiğimiz noktaya bakacak olursanız ligi 3. bitirdik. Trabzon Hekimoğlu ve Van gibi büyük bir camianın üzerinde Ligi tamamladık, şuan da skor avantajı bizde. Play Off’ta Ankara Demir spor ile tek maç yapacağız. Rakibimiz çok iyi, çok koşan ve dirençli bir rakip, o yüzden seyirci baskısına çok ihtiyacımız var. Pendik stadında; tek maç olacağından bir avantaj, aynı zamanda kendi evimizde olduğu için… İkinci maçı büyük ihtimalle Trabzon, Van Hekimoğlu arasındaki kazananların, kazanlarıyla oynayacağız.” Dedi. (Haber Merkezi)