NAMAĞLUP LİDERE SELAM DURUN! 34-29

  • Eklenme Tarihi :30.01.2023 | 10:42
  • Muhabir :

Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek Hentbol takımı, Nilüfer Belerdiyespor’u 34-29 mağlup ederek, namağlup olarak liderliğini sürdürdü.

NAMAĞLUP LİDERE SELAM DURUN! 34-29

İyi bir mücadele olduğunu belirten Mavi-Beyazlıların antrenörü Savaş Yüksek, bir kaçı daha kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

 

TÜRKİYE Erkekler Hentbol Süper Liginde mücadele eden Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek Hentbol Takımı Nilüfer Belediyespor’u 34-29 mağlup ederek ligde namağlup olarak liderliğini sürdürdü.

 

Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek Hentbol Takımı, kendi saha ve seyircisi önünde  Nilüfer Belediyespor’u konuk etti. Nilüfer Belediyespor’u mağlup edere hem ligdeki namağlup unvanını hemde lig liderliğini korumayı hedefleyen Mavi-Beyazlı ekip karşılaşmaya mutlak galibiyet için çıktı. İlk yarısı müthiş bir mücadeleye sahne olan karşılaşmada Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek Hentbol Takımı, Nilüferspor karşısında iyi mücadele etmesine rağmen ilk yarıyı 14-14 berabere tamamladı.

İKİNCİ YARIDA FİŞİ ÇEKTİ

Karşılaşmanın ilk yasınıda iyi bir oyun ortaya koymasına rağmen rakibine üstünlük sağlayamayan Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek Hentbol Takımı, ikinci yarıda adeta rakibinin fişini çekti. Rakibi karşısında iyi savunma yapıp hücumda da başarılı olan Mavi-Beyazlılar farkı arttırarak rakibine hiç şans vermedi. İkinci yarıda oynadığı güzel oyunu galibiyetle süsleyen Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek Hentbol Takımı karşılaşmadan 34-29 galip ayrılarak, hem liderliğini hemde namağlup unvanını korudu.

İYİ BİR MÜCADELE OLDU

Türkiye Erkekler Hentbol Süper Liginin 14. Haftasını da galibiyetle kapatan Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek Hentbol takımının antrenörü Savaş Yüksek iyi bir mücadele olduğunu söyledi.

Her hafta üzerine koyarak liderliklerini devam ettirmeyi planladıklarını belirten Yüksek, “Ligin namağlup lideri olduğunuzda herkes sizi yenmek için her şeyini ortaya koyuyor. Nilüfer Belediyespor maçı da bunlardan bir tanesiydi. Karşılaşmaya iyi başladık. Rakibimizde oldukça dirençli bir başlangıç yaptı. Her iki takımda ilk yarıda iyi bir mücadele ortaya koydular. Beraberlikle tamamlanan ilk yarının ardından fizik üstünlüğümüzü ön plana çıkartarak iyi savurma ylaptık, hücumda da istediklerimizi yapınca karşılaşmadan galibiyetle ayrıldık. Rakibimiz Nilüfer Belediyespor’u iyi mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Kazandığımız için mutluyuz.” diye konuştu.