OSMANİYE DÜNYA ŞAMPİYONU ÇIKARDI

  • Eklenme Tarihi :22.05.2024 | 12:13
  • Muhabir :Haber Merkezi

OSMANİYE DÜNYA ŞAMPİYONU ÇIKARDI

Osmaniyeli Aybüke Kılınç, İstanbul'da Düzenlenen KİCK Boks Dünya Kupası'nda Zafer Kazandı. İstanbul'da düzenlenen "KİCK Boks Dünya Kupası" ve "Akdeniz Uluslararası KİCK Boks Şampiyonası" büyük bir heyecana sahne oldu. Bu mücadelede, Osmaniyeli milli sporcu Aybüke Kılınç, büyükler kategorisinde gösterdiği muhteşem performansla birincilik elde ederek adını altın harflerle yazdırdı. KİCK Boks Şampiyonu Ordusu’na katılan Osmaniyeli sporcu Aybüke Kılınç; Büyükle Kategorisinde 1. olarak 2 Altın Madalya ile kente döndü.

 

Türk Eğitim Sen Osmaniye İl Başkanı İsmail Kılınç, bu önemli başarıya vurgu yaparak, "İstanbul'da düzenlenen 'KİCK Boks Dünya Kupası'nda ve Akdeniz Uluslararası KİCK Boks Şampiyonası'nda Büyükler Kategorisinde 1. olarak 2 Altın Madalya kazanan Osmaniye'nin gururu Milli Sporcu Aybüke'yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bu günlere gelmesinde büyük emekleri olan Kinan Karık Hocamıza sonsuz teşekkürler. Biz de dünya şampiyonu olarak Osmaniye’mizin gururu olan Aybüke Kılınç sporcumuzu ve O’nu yetiştiren HBB’den, bu şampiyonların hocası Kenan Karık Hocamızı canı gönülden kutluyoruz" şeklinde konuştu.

Aybüke Kılınç'ın bu zaferi, Osmaniye'nin spor alanındaki yükselen değerini bir kez daha ortaya koyarken, başarı dolu kariyerine yeni bir halka ekledi. Türk sporuna ve Osmaniye'nin spor camiasına kazandırdığı gururla Aybüke Kılınç, gelecek müsabakalarda da ülkesini en iyi şekilde temsil etmeye devam edecek.