ÖZBALTA DÖNEMİ BAŞLADI

  • Eklenme Tarihi :03.06.2022 | 08:42

Atakaş Hatayspor Teknik Direktör Ömer Erdoğan’dan boşalan Teknik Direktörlük koltuğunu Serkan Özbalta ile doldurdu. Bordo-Beyazlılarla 2 yıllık sözleşme imzalayan Özbalta, görevine başladı.

ÖZBALTA DÖNEMİ BAŞLADI

ATAKAŞ Hatayspor, sonunda teknik direktörünü buldu. Uzun süren görüşmelerin ardından Serkan Özbalta ile anlaşan Bordo-Beyazlı yönetim yeni teknik direktörüne 2 yıllık sözleşme imzalattı. Onursal Başkan Lütfü Savaş’ın EXPO alanında bulunan çalışma ofisinde kendisini iki yıllığına Atakaş Hatayspor’un teknik direktörü yapan imzayı atan Özbalta görevine başladı. İmza törenine Atakaş Hatayspor’un Kulap Başkanı Nihat Tazearslan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

ÖZBALTA’YI ZOR BİR SÜREÇ BEKLİYOR

Geçtiğimiz sezon küme düşen Altay’da ilk süper lig deneyimini yaşan Serkan Özbalta’yı Atakaş Hatayspor’da zor bir süreç bekliyor. Mame Diouf, Adama Traore, Ruben Riberio ve kaleci Münir’in ayrıldığı Bordo-Beyazlı kulüpte takım iskeleti tamamen dağılmış durumda. Geçtiğimiz yıla oranla bu yıl daha dar bir bütçeyle yola çıkacak olan Atakaş Hatayspor yeni sezon öncesinde transferde elini çabuk tutmak zorunda. Yeni bir kadro ile yeni sezona başlayacak olan 43 yaşındaki genç teknik direktörü Serkan Özbalta’yı bu nedenlerden dolayı zor bir süreç bekliyor.

SERKAN ÖZBALTA KİMDİR?

Serkan Özbalta, 5 Şubat 1979 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi. Yaklaşık 2 yıldır antrenörlük yapan Serkan Özbalta, 2015-2018 seneleri arasında Keçiören Alt yapısında teknik direktörlük yapmıştır. 2018-2020 arasında ise Keçiörengücü'nde teknik direktörlük görevini üstlenmiştir. 2020-2021 arasında Manisa FK teknik direktörlük yapan Özbalta, son olarak 27 Ocak 2022'de Altay SK teknik direktörlük görevini yerine getirdi. Genç teknik isim daha önce Ankara Keçiörengücü ve Manisa FK takımlarını çalıştırdı. Manisa FK'yı TFF 1. Lig'e çıkardı. Özbalta, Altay'a imza atmasıyla birlikte kariyerinde ilk defa bir Süper Lig takımında görev alırken Hatayspor ise Süper Lig'deki ikinci durağı oldu. (Yaser ÇAPAROĞLU)