ÖZBALTA OYUN PLANINI AŞILIYOR

  • Eklenme Tarihi :18.07.2022 | 09:44
  • Muhabir :

Atakaş Hatayspor’da Teknik Direktör Serkan Özbalta oyuncularına yaptığı hazırlık çalışmaları ile oyun planını aşılıyor.

ÖZBALTA OYUN PLANINI AŞILIYOR

ATAKAŞ Hatayspor yeni sezon hazırlıklarını Erzurum’da sürdürüyor. Teknik Direktör Serkan Özbalta nezaretinde hazırlıklarını sürdüren Bordo-Beyazlılar geçtiğimiz hafta sonunu günde çift idman yaparak geçirdi.Yeni sezonun 2. etap hazırlık çalışmalarına devam eden Atakaş Hatayspor, sabah yaptığı ve 1 saat 45 dakika süren idmanda kuvvet çalışması yaptı. Ardından pas dirili ve dar alanda top kapma çalışması yapan Bordo-Beyazlılar, hazırlıklarını akşam yaptığı idmanla sürdürdü.

 

ÖZBALTA OYUNCULARINI AŞILIYOR

Futbolu parçadan bütüne doğru oynatmayı seven Teknik direktör Serkan Özbalta, oyuncularına bu oyun anlayışını aşılıyor. İdmanlarda futbolcularını yakından izleyen ve hata yaptıklarında oyunu durdurarak yapılan hataları futbolcularına aktaran Özbolta, oyunun her alanda planlanmasından yana olduğunu söyledi.

Taç atışlarının bile planlanması gerektiğinin altını çizen Özbalta, “Oyun içinde yunun her parçasının planı olmalı. Parçadan bütüne doğru hareket edeciğiz. idmanlarımızda oyun planımızı futbolcularımıza aşılamaya çalışırken, bir yandan da futbolcularımızın kötü alışkanlıklarını onlara unutturmaya çalışıyoruz.” dedi.

BUGÜN ERZURUMLA ÖZEL VAR MAÇ

Yeni sezon hazırlık çalışmalarını sürdüren Atakaş Hatayspor, hazırlıkları çerçevesinde oynadığı ilk özel maçında Çaykur Rizespor’a 3-1 mağlup oldu. Türkiye Futbol Federasyonu 1. lig ekiplerinden Çykur Rizespor karşısında oyuna tutunmakta zorlanan borda-beyazlılar sahadan 3-1 mağlup ayrılmanın üzüntüsünü yaşadı.

İlk hazırlık maçını kaybeden Atakaş Hatayspor, ikinci hazırlık maçını bugün oynayacak. Yüksek İltifa kamp merkezi tesislerinde Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ile karşı karşıya gelecek olan Bordo-Beyazlılar saat 17.30’da başlayacak olan karşılaşma öncesinde tüm hazırlıklarını tamamladı.

23 TEMMUZ’DA ÜMRANİYE

Bugün hazırlık çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile ikinci hazırlık maçını yapacak olan Atakaş Hatayspor, hazırlıkları çerçevesinde son hazırlık maçını Ümraniyespor ile oynayacak. Yine Erzurum Yüksek İltifa tesislerinde süper ligin yeni ekiplerinden Ümraniyespor ile karşı karşıya gelecek olan Bordo-Beyazlılar bu hazırlık karşılaşmasını 23 Temmuz’da oynayarak hazırlık maçlarını tamamlayacak. (Yaser ÇAPAROĞLU)