ÖZBALTA TRANSFERİ İŞARET ETTİ

  • Eklenme Tarihi :15.08.2022 | 11:56
  • Muhabir :

Atakaş Hatayspor’un teknik direktörü Serkan Özbalta, aralarına katılacak yeni oyuncularla takımın ivmelenmesinin çok daha başka bir konuma geleceğini belirterek, transferleri işaret etti.

ÖZBALTA TRANSFERİ İŞARET ETTİ

ATAKAŞ Hatayspor’un Teknik direktörü Serkan Özbalta, 1-0 mağlup oldukları Trabzonspor maçının ardından yönetim kuruluna mesaj gönderdi. Transfer beklentisinin sürdüğünü, verdiği mesajla ortaya koyan Özbalta, Trabzonspor karşısında çok iyi oynadıklarını, aralarına yeni katılacak olan futbolcularla takımın ivmelenmesinin başka bir konuma geleceğinin de altını çizdi.

 

Maçtan sonra yayıncı kuruluşun mikrofonlarına konuşan Özbalta, Trabzonspor karşısında oyuncularının otaya koyduğu mücadele ve performanstan oldukça memnun olduğunu belirterek, “Trabzonspor ile alakalı iyi bir analiz çalışması yaptığımıza inanıyorum. Önde yapılan baskıda kalecilerine döndüklerinde uzun vurduklarını biliyorduk. Önde yaptığımız baskıda başarılı olduk. İkinci bölgedeki karşılamalarımızda da merkezi kapatarak çok ciddi anlamda pozisyonlar vermediğimizi düşünüyorum.” dedi.

ARAMIZA KATILACAK FUTBOLCULAR İVMEYİ ARTTIRACAK

Trabzonspor’un maçın son bölümünde etkili olduğunu belirten Özbalta, “Son anlarda birinci bölgeye girdiklerinde birkaç tane tehlikeli pozisyonları var. O anlara kadar oyunu tuttuk. Topa sahip olma oranı anlamında da yabana atılır bir topa sahip olma oranı olmadı. Özellikle ilk 30 dakika için bunu söyleyebilirim. Oyuncularımız iyi performans ortaya koydular. Çok iyi mücadele ettiler ve yardımlaştılar. Onlara yardımcı olabilecek, kişilikleri, yapıları düzgün oyuncularımızı da aramıza kattığımızda bu takımın ivmelenmesi çok daha başka bir konuma gelecektir.”

BU OYUNLA YETİNMEYECEĞİZ

“Trabzon’da iyi bir futbol oynadığımızı düşünüyorum. Çok net 4-5 tane pozisyonumuz oldu. Trabzon takımının bizim stoperlere kenar oyuncuları ile baskı kuracaklarını bildiğimiz için dikey çıkışlar yapmak istedik. orta saha oyuncularımızı attığımız bu toplarla destek koşuları yaptırıp onların yapacakları orta saha ve kenar baskılarını kırmak istedik. Bunda da başarılı olduk. Oyun içinde oyunun bizim lehimize döndüğü dakikalar oldu. Aslında siyerci stattaki ambiyans ve bir buçuk sezondur gelen kendilerine olan özgüvenleri şampiyonlukla birlikte baktığınız zaman bugün bizim oynadığımız oyun hiç yabana atılacak bir oyun değil. O anlamda çok memnunum. Ama bizim için asla yetinmek olmaz bu oyunun çok çok üzerine koymalıyız. Tekrar söylüyorum. Gurur verici bir mücadele oldu ama bu arkadaşlarımızın iş ahlakına, sporcu kimliklerine uygun yeni isimlerin aramıza katılması bu oyun başka bir seviyeye çıkacaktır.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)