ÖZBALTA YA GİDECEK, YADA GİDECEK

  • Eklenme Tarihi :13.09.2022 | 11:25

Bordo-Beyazlı taraftarlar ortak bir yazılı açıklama yaparak Teknik direktör Serkan Özbalta’nın istifasını istediler. Özbalta’ya istifa etmesi için 48 saat müsaade veren taarftarlar, “Serkan Özbalta ya gidecek, yada gidecek.” dediler.

ÖZBALTA YA GİDECEK, YADA GİDECEK

ATAKAŞ Hatayspor’un taraftar grupları alınan kötü sonuçlardan sonra ayağa kalktı. Kötü gidişen tek sorumlusu olarak teknik direktör Serkan Özbalta’yı gösteren taraftar, grupları, ortak bir açıklama yaparak Özbalta’yı istifaya davet ettiler. Taraftar grupları yaptıkları ortak açıklamada, “Süper Ligde ilimizin gururu Atakaş Hataysporumuzun düştüğü bu durum, onu gönülden seven biz taraftarları üzmekte ve kahretmektedir. Hatayspor’un menfaatini herşeyin üzerinde tutan Hatayspor Taraftarlar Derneği ve Hatay 31 Asi Gençlik Taraftarlar Derneği, bu açıklamayı iki sorumlu dernek olarak üzerine vazife kılarak yapma gereği duymuştur. Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan’ın yaptığı hizmetleri takdir edenlerdeniz. Son maçta taraftarlara vermiş olduğu 5 adet otobüs desteğine teşekkür ediyoruz.”

 

48 SAAT İÇİNDE İSTİFA ETSİN

Şimdi biz az yazacağız, sözün muhatapları çok anlayacak. Bu açıklamada duygusallığa yer vermeyeceğiz. Çünkü çok sevdiğimiz Hatayspor komada, hasta yatağında ölmesini beklemeyeceğiz. İlk etapta teknik direktör Serkan Özbalta ve teknik ekibinin, özellikle maç sonu açıklamalarıyla adeta taraftarları çıldırtan Cevdet Göç dahil hepsinin 48 saat içerisinde istifasını bekliyoruz. Serkan Özbalta, ahlaklı ve karakterli iyi bir insandır, biz taraftarları kırmayacağını biliyoruz. Ama Hatayspor ile dokusu tutmadı, başarılı olamadı. Zorla güzellik olmuyor, 5 maçta 1 puan alan teknik ekibe teşekkür eder, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz. Bu iş kapanmıştır.

İSTİFA MEKTUBUNUN BİZLERE VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

“Salı günü yapılacak yönetim kurulu toplantısını beklemek adına 48 saat mühlet verildi. Taraftarlarımızın beklentisi gerçekleşmezse iki dernek yönetimi, taraftar grupları ve sosyal medya yöneticileri ve binlerce taraftarımızla tesisleri ziyaret ederek istifa mektubunun bizlere verilmesini talep edeceğiz.  Bu bir tehdit değildir, masumane ve haklı isteğimizdir. Hatayspor Kulübü’nün gerçek sahibi olan taraftarlar olarak bu talebimizin yerine geleceğine inanıyoruz. Bu tavrımız yönetimsel değil, teknik bir konudur. Kimse taraftarımızdan bu dakikadan sonra sabır beklemesin ve kimse sakın sabrımızı zorlamasın.  Özetle Serkan Hoca ve teknik ekibi ya gidecek, ya gidecek.” dedi. (Yaser ÇAPAROĞLU)