PAS UYUM DOSTLUK TURNUVASI

  • Eklenme Tarihi :17.03.2022 | 11:01
  • Muhabir :

İskenderun’da Pas Uyum Dostluk turnuvası düzenlendi. Bu sene ikincisi düzenlenen turnuvayı İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’de izledi.

PAS UYUM DOSTLUK TURNUVASI

 İskenderun Gençlik Merkezi  ile  Uluslarası Göç Örgütü  (İOM)  işbirliğiyle  ikincisi  tertip  edilen \"Pas Uyum  Dostluk Turnuvası\" Türk ve yabancı uyruklu  gençlerin  entegresini  sağlamak üzere birbirleriyle takım  ruhunu  geliştirip  yoğunlaştıran  gençler erkekler ve kadınlar  olmak üzere iki kategoride dostluğa pas veren bir turnuva düzenlendi.

Süleyman Seba,  Hakkı Yeten ve Can Bartu gibi Türk futbol dünyasının duayen isimlerinin adını taşıyan erkekler takımlarıyla,  Busenaz  Sürmeli, Yasemin Adar, Hatice Kübra İlgün gibi Olimpiyat şampiyonlarının adlarını taşıyan kadın takımları ile oluşan turnuvada;  erkeklerden birinci Metin Oktay, ikinci Süleyman Seba,  üçüncü ise Hakkı Yeten oldu. Kadınlarda birinci Busenaz Sürmeli, ikinci Yasemin Adar,  üçüncü  ise  Hatice Kübra İlgün adını taşıyan takımlar oldu.

Kaymakam  İskender Yönden,  gençlerimiz ve  hocalarımız   arasında  gerçekleşen  gösteri  maçının ardından dereceye giren takımları tebrik ederek, madalya ve kupalarını verdi.

Programa,  Kaymakam  Yönden\'in yanı  sıra  Kaymakam  Adayı   Cezmi  Kandemir, Toprak Mahsulleri Ofisi Hatay Başmüdürü Suat Ünlü,  Sosyal  Hizmet  Merkezi  Müdürü Yılmaz  Balaman,  Halk  Eğitim  Merkezi  Müdürü  Bekir Durur,  Türk Kızılayı İskenderun Şubesi Başkanı Recep Sivri,  [İOM]  Gezici  Psikososyal  Destek Ekibi  Takım  Lideri   Cafer  Yüksek,  İskenderun Gençlik  Merkezi  Müdürü  Ahmet Keskin katıldı. (Haber Merkezi)