SEZONU İLK 10’DA BİTİRECEĞİZ

  • Eklenme Tarihi :15.12.2022 | 13:29
  • Muhabir :

Başarılı file bekçisi Erce Kardeşler, sezonu rahatlıkla ilk 10’da bitireceklerinden emin olduğunu söyledi.

SEZONU İLK 10’DA BİTİRECEĞİZ

Bu konuda hem kendine hemde takım arkadaşlarına güvendiğini belirten Kardeşler, “Lig sıralamasına baktığınızda diğer takımlarla çok az puan farkı var. Hatayspor’un, sezonun son düdüğü çaldığında ilk 10’un içinde çok rahatlıkla olacağına yüzde yüz eminim.” dedi.

 ATAKAŞ Hatayspor’un başarılı file bekçisi Erce Kardeşler, Antalya kampında Bordo-Beyazlı taraftarların sosyal medya üzerinden kendisine yönelttiği soruları yanıtladı.

Hatayspor taraftarlarını nasıl buluyorsunuz? Sorusuna, “İyi bir taraftara sahibiz. Taraftar konusu çok önemli. Bizim taraftarımız seyirci değil. Sadece maç izlemiyorlar, 90 dakika takımlarını destekliyorlar. Tribünlerin bazı maçlarda dolması çok güzel. Ama ben her maçta tribünlerin dolmasını isterim. Eğer siz kendi evinizde oynuyorsanız ve o şehirdeki insanlar size sahip çıkıyorsa, sizin o sahada kaybetme lüksünüz yok. Oynarken bizim bazen motivasyonumuz düşüyor.”

HAYAL EDEMEYECEKLERİ KADAR MOTİVE EDİYORLAR

“Moralimiz bozuluyor. Kötü başlayıp gol yiyoruz. Bu zamanlarda taraftarlarımızın en küçük alkışı. Hadi aslanım, hadi oğlum demesi, onların hayal edemeyeceği kadar bizi motive ediyor. Maç oynanırken bazen tribünlere bakıyorum. Tamamen bordo-beyaz. Herkes forması ile geliyor ki, bu çok özel. Çoluğu, çocuğu, genci, kadını, yaşlısı ve bir sürü bayan taraftarımız var, buda özel bir durum. Umuyorum ki aradan sonra Giresunspor maçıyla o stadı hınca hınç doldurursak, bizim yenemeyeceğimiz bu ligde hiçbir takım yok. Buna emin olabilirler” dedi.

ONDAN ÖĞRENECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR

Volkan Demirel ile ilgili soruya, Volkan Demirel’in çok özel bir kaleci olduğu belirten tecrübeli kaleci, “Uzun yıllar Fenerbahçe’de oynadı. Onu tartışmak bence kimsenin lüksü değil. Çünkü bu kadar uzun süre Fenerbahçe’nin kaptanlığını yaptı, milli takımda oynadı. Fenerbahçe için uzun yıllar boyunca sürekli oynadı. Hiç ara vermeden 12-13 yıl oynadı. Ben çocuktum Volkan hoca oynuyordu. Ben Hatayspor’a geldim daha yeni bırakmıştı. Burada onu yakından tanıma fırsatımız oldu. Bunun içinde çok mutluyum. Gerçekten bizim için büyük bir şans. Muazzam bir karakter, inanılmaz bir karakter, inanılmaz bir duruşu ve karizması var. Onun kenarda olması size bir özgüven aşılıyor. Ondan hem kalecilik olarak hemde insanlık olarak öğreneceğimiz çok şey var. İnşallah her şeyi ondan öğreniriz.” dedi. 

HATAYSPOR’A İSTEYEREK GELDİM

Hatayspor’dan teklif aldığında ne düşündün, seni milli takım formasıyla görebilecek miyiz? sorusuna Erce Kardeşler “Hatayspor’dan teklif aldığımda, işin gerçeği kiralık olarak Hatayspor’a gelecektim. Sonradan iş bonservise döndü. Mutlu oldum. Çünkü Hatayspor Süper Lige çıktığından itibaren ligin gözde takımlarından biri olmuştu. İmrenilerek bakılan, puan alınması zor bir takım olarak bakılıyordu. Bu çok değerliydi çünkü bunu çok kısa bir zamanda gerçekleştirdiler. Çok iyi bir iki sezon geçirdiler, Kimsenin beklemediği kadar iyi iki sezon geçirdiler. Teklif aldığımda çok mutlu oldum, gururlandım. İsteye isteye seve seve geldim”

HAYALLERİM ARASINDA MİLLİ TAKIM VAR

Transfer sürecinde çok yardımcı oldular. Çok istediler beni. O yüzden Hatayspor’a bir vefa borcum var. Erce kardeşim biz seni istemiyoruz demedikleri sürece, yada istedikleri rakam gelmediği sürece bu formayı seve seve giymeye devam edeceğim. Her Türk gencinin olduğu gibi benimde hayalim milli formayı giyebilmek. Biz milli duyguları çok güçlü olan bir milletiz. Özellikle şu dönemde çok daha birlik olmamız gereken bir dönemdeyiz. Milli takımda oynamayı çok istedim. Şu anda kısa vadeli hedeflerim ve hayallerim arasında milli takım var. Şu anda performansım yeterli değil. Üzerine koymam gerekiyor.  Ligin ikinci yarısında çok daha iyi bir Erce görecek herkes. Bu konuda kendime güveniyorum.” dedi.

İLK 10’A RAHATLIKLA GİRERİZ

Hatayspor’u Avrupa kupalarında görebilecek miyiz? sorusuna da, “Şu anki hedefimiz öncelikle ilk 10’a girebilmek. Şu an kimseye hayal satmak istemem. Lig sıralamasına baktığınızda diğer takımlarla çok az puan farkı var. 3 maç üst üste kazandığınızda zaten Avrupa Kupalarının potasına yaklaşıyorsunuz. Ama yine söylüyorum hayal satmak istemiyorum. Hatayspor’un, sezonun son düdüğü çaldığında ilk 10’un içinde çok rahatlıkla olacağına yüzde yüz eminim. Bu konuda hem kendime hemde takım arkadaşlarıma inanıyorum.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)