SİL BAŞTAN

  • Eklenme Tarihi :04.06.2022 | 09:28
  • Muhabir :

Yeni sezon öncesi yeni bir yapılanmaya girecek olan Bordo-Beyazlılar sil baştan bir kadro kuracak.

SİL BAŞTAN

Yönetimin bu kararı almasındaki en büyük neden ise kulüp gelirlerinin düşmesi. Yeni bir yapılanmaya girecek olan Atakaş Hatayspor’u zor bir sezon bekliyor.

SPOR Toto Süper Ligde önümüzdeki sezon 3’üncü sezonunu yaşayacak olan Bordo-Beyazlılarda hesaplar yine alt üst oldu. Teknik direktörü Ömer Erdoğan’ın takımdan ayrılmasının ardından tam bir yaprak dökümü yaşayan Bordo-Beyazlılar, yeni sezona yeni bir yapılandırma ile ile girecek. Mame Diouf, Ruben Riberio, Adama Traore ve kaleci Münir gibi as futbolcularını kaybeden Bordo-Beyazlıların bu futbolcuların yerini nasıl dolduracağı merak konusu oldu.

 

KULÜP GELİRLERİ DÜŞTÜ

Başta yayın gelirleri olmak üzere bir çok kalemde gelirleri düşen Atakaş Hatayspor’da yönetim küçülme kararı aldı. İki sezondur Süper Ligde zaten dar bir kadro ile mücadele eden Bordo-Beyazlı yönetimin aldığı bu karar taraftarları karamsarlığa etti. Serkan Özbalta’yı Teknik direktörlük koltuğuna oturtan yönetim eleştirelin hedefi oldu. “Zaten dar bir kadro ile mücadele ediyorduk. Daha ne kadar küçülebiliriz ki” yorumları yapan Bordo-Beyazlı taraftarlar yeni sezonda takımlarından pek umutlu değiller.

 

TRANSFERLER NASIL YAPILACAK?

Yeniden yapılandırmaya giden Bordo-Beyazlı yönetim futbol aklı olarak Dr.Hasan Anıl Eken’i futbol danışmanı olarak göreve getirdi. Buda akıllara transferleri Teknik direktör Serkan Özbalta’mı, yaksa Dr.Hasan Anıl Eken mi yapacak? Sorusunu gündeme getirdi. İlk defa transfer döneminde bu sistemle çalışacak olan Atakaş Hatayspor’da, yönetim, Serkan Özbalta ve Hasan Anıl Eken’in birlikteliğinin Hatayspor’a neler katacağı merak konusu olurken, taraftar yönetimin transfer için elini çabuk tutması gerektiği görüşünde.

TRANSFERLER KAMPA YETİŞTİRİLMELİ

Yeni sezon öncesinde bir çok futbolcu ile yollarını ayıran Atakaş Hatayspor’un yeni bir kadro ile yeni sezonda mücadele etmesinin netleşti. Geçtiğimiz sezonda ilk 11’den 8 futbolcusu ayrılan Bordo-Beyazlılar yeni sil baştan bir kadro ile sezona başlamıştı. Yeni sezonda öncesi de aynı manzara ile karşı karşıya kalan kulübün, “ya tutarsa” mantığı ile yönetilemeyeceği görüşünde birleşen taraftarlar, “Bizim adana Demirspor’dan, Konyaspor’dan neyimiz eksik. Onlar takır takır transferler yaparken, biz hala yerimizde sayıyoruz. Madem sil baştan bir kadroyla mücadele edeceğiz. O halde yeni transferler hazırlık kampına mutlaka yetiştirilmeli.” dediler. (Yaser ÇAPAROĞLU)