ŞİMDİ ELEŞTİRİ DEĞİL, KENETLENME ZAMANI! - Hatay Söz Gazetesi

ŞİMDİ ELEŞTİRİ DEĞİL, KENETLENME ZAMANI!

  • Eklenme Tarihi :21.05.2024 | 07:58
  • Muhabir :Haber Merkezi

ŞİMDİ ELEŞTİRİ DEĞİL, KENETLENME ZAMANI!

Hatayspor Kulübü’nün eski Başkanlarından Mehmet Şaşmaz, ligin son haftasında camiaya birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, “Onun da zamanı gelecek, ama şimdi hesap sorma zamanı değil, kenetlenme zamanı” dedi.

 

Bordo-Beyazlı ekipte iki dönem başkan ve yöneticilik yapan Mehmet Şaşmaz, gazetemizi arayarak, hafta sonunda oynanacak Çaykur Rizespor maçı öncesi tüm eleştirileri bir kenara bırakarak, Hatayspor’a destek olunmasını istedi.

Bu hafta Süper Lig’de en önemli maçına çıkacak olan Hatayspor’a başta Vali Mustafa Masatlı olmak üzere, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, eski başkan ve yöneticiler, eski oyuncular, sivil toplum kuruluşları ve Hataylıların tek yumruk olarak takımın yanında durmaları gerektiğine dikkat çeken Şaşmaz, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu maç Hatay’ın meselesi haline gelmiştir. Çaykur Rizespor’u mağlup ederek Süper Lig’de yolumuza devam etmeliyiz. Bunun için de güçbirliği yapmamız ve herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor. Ben şahsım olarak üzerime ne düşüyorsa yapmaya hazırım. Yeter ki Hatayspor ligde kalsın. Tüm taraftarlarımızdan isteğim Rizespor maçı öncesi eleştirileri bir kenara bırakarak, birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Şimdi hesap sorma zamanı değil, destek olma zamanı. Hesap sorma zamanı da gelecek. Ama şimdi değil. Hatayspor’un şu anda Hataylılara ihtiyacı var. Oyuncularımızın bu isteğini yerine getirmeliyiz.”

BİLET FİYATLARDI SEMBOLİK OLSUN, TRİBÜNLER DOLSUN

Mehmet Şaşmaz, konuşmasında Hatayspor yönetimine de seslenerek, “Bu maç çok önemli, o yüzden yönetimin Rizespor maçı biletlerini sembolik bir rakam üzerinden satışa çıkarmalıdır. Herkes maça gelsin ve tribünde yerini alsın. Ayrıca Hatay’dan taraftara otobüs tahsisi konusunda mülki amirlerimiz, sivil toplum kuruluşları destek olmalı. Otobüs sayıları arttırılmalı, taraftarın ulaşım sorunu giderilmeli. Organizasyon için vakit geçmeden çalışmalar yapılmalı. Statta öyle ambians olsun ki, oyuncularımız motive olsun ve sahada gerekli özveriyi göstersin. Ben umutluyum, Hatayspor Rizespor’u mağlup ederek kümede kalacaktır. Son haftada rakiplerimizin de alacağı sonuçların kulübümüzün lehine olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Şaşmaz, sezonun sona ermesinin ardından kulüp için alınacak kararların da hayırlı olmasını diledi.