SÖYLENECEK BİR ŞEY YOK

  • Eklenme Tarihi :16.01.2023 | 14:15
  • Muhabir :

Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, 4-0 biten Galatasaray maçının değerlendirmesini yaptı.

SÖYLENECEK BİR ŞEY YOK

Galatasaray maçından sonra morali oldukça bozuk görünen Atakaş Hatayspor’un Teknik direktörü Volkan Demirel, “Elimden geldiği kadar, bu seneyi atlatmaya çalışacağım. Atlatabilirsem kendi adıma. Fazlada söylenecek bir şey yok.” diye tekil konuşarak da bir nevi ayrılık sinyalleri de verdi.

  Maçın yorumunu yaparken, çaresiz, bitkin ve azda olsa sinirli olduğu gözlenen Demirel, aslında söylemek istediklerini de söyleyememenin sıkıntılarını yaşadı. Bütün uyarılara rağmen oyucularının geriden oyun kurma sevdasının bu maçta da devam ettiğini belirten Demirel, yaptığı açıklamada aslında elindeki kadronun ne kadar yetersiz olduğunu anlatmaya çalıştı.

BU ALIŞKANLIK NEREDEN GELİYOR?

Yayıncı kuruluşun sorularını yanıtlayan Demirel, “Eksik yoktu. Her iki takımda 11’e, 11 sahaya çıktı. Ama bu maçla ilgili anlatılacak çok şey var. İlk golü yiyorsunuz, golü yerken bir oyuncunuz ayakkabısını değiştiriyor. Haftanın başından bu yana söylediğimiz geriden oyun kurmayın, Galatasaray karşısında bu kadar seyircinin önünde bunu yapmaya gerek yok dememize rağmen alışkanlıklardan insanları vazgeçiremiyorsunuz. Takımda geriden oyun kurma sevdası var. Bu sevdaya nereden düştüler onu da araştırıyoruz ve çözmeye çalışıyoruz. Dediğim gibi insanları alışkanlıklardan döndürmek çok zor.” dedi.

SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VAR

Maçtan önce ilk 30 dakikanın çok önemli olduğunu söylediğini belirten Demirel, “O baskıyı kırdıktan sonra belki düşündüğümüz oyunu oynayacaktık. Ama 45. Dakikada 2 gol yerseniz ve devre arasına 3-0 geride girerseniz maçı döndürmeniz çok zor olur. İkinci yarı belki biraz daha doğru oyun olabilir ama yakaladığımız pozisyonlardaki vuruşların şiddeti çok düşüktü. Aslında söylenecek çok şey var. Tabi burada maç bittikten sonra konuşmak çok kolay.”

BU SEZONU ATLATMAYA ÇALIŞACAĞIM

“Önümüzde şimdi bay haftamız var. Transfer sezonu açıldı. Yapacağımız transferlerle bay haftası sonraki maça hazırlanacağız. Başka çıkar yolumuzda yok. Bunun farkındayım. Elimden geldiği kadarda, dediğim gibi bu seneyi atlatmaya çalışacağım. Atlatabilirsem kendi adıma. Fazlada söylenecek bir şey yok.” diye tekil konuşarak da bir nevi ayrılık sinyalleri de verdi. (Yaser ÇAPAROĞLU)