SPOR SALONU AÇILMAYI BEKLİYOR

  • Eklenme Tarihi :01.02.2023 | 16:09
  • Muhabir :

Spor faaliyetlerinde çok büyük gelişim sağlaması bekleniliyor. Gençler salonun açılışını büyük heyecanla bekliyor..

SPOR SALONU AÇILMAYI BEKLİYOR

Kırıkhan’da Uluslararası standarda sahip Spor Salonu  yapımı tamamlandı. 2 bin seyirci kapasiteli ve  5  ayrı antrenman  sahasına sahip olan Kırıkhan Spor Salonu’nun, ilçedeki spor faaliyetlerinde çok büyük gelişim sağlaması bekleniliyor. Gençler salonun açılışını büyük heyecanla bekliyor..

 

Bazı özelikleri ile Hatay’ın en gelişmiş Spor Salonu olma özelliğine sahip Kırıkhan Spor Salonu 60 milyon TL mal oldu. Zaman eleştirilere konu alan ve Yapımı 4 yıl süren salon yakından takiple sonunda tamamlandı.

HER TÜRLÜ MÜSABAKALAR İÇİN UYGUN

Uluslararası standartta yapılan ve her türlü müsabakalar için uygun olan 2 bin kişilik arena tipi   Kırıkhan Spor Salonunda 1250 m2 ve 550 m2  basketbol  antrenman sahası yer alıyor. Uluslarası Standard da Basketbol, voleybol, hentbol mallarına ev sahipliği yapma özelliğine sahip salon şehirde büyük sevinç yarattı. Spor salonunda tüm  spor branşlarını kapsayan  550 metrekare,  4 adet antreman  salonunun dışında  2 adet sauna ve 2 adet vitamin bar  bulunuyor. Salon üstün özellikleriyle tam bir spor kompleksi niteliği taşıyor.

YAYMAN “YAPARSA AK PARTİ YAPAR”

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin  Yayman “Kırıkhan’da gençlerimizin heyecanla beklediği bu dev eser hayırlı uğurlu olsun. Yapımı uzun sürdü. Müteahhit Ayrıldı. Korona oldu. Çok büyük sorunlar çıktı. Kasapoğlu bakanımıza konuyu ilettik. Sağ olsun yakından ilgilendi. Kendisine çok teşekkür ederiz. Böylesine devasa bir spor tesisine sahip olmak şehrimiz adına sevindirici bir gelişmedir. Sporcu kimliğiyle bilinen Kırıkhan’da  daha geniş kapsamlı  hazırlanma ve çalışma ortamı ile başarılara  ivmeler kazandırılacaktır. Bu büyük hizmet için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Her zaman söylediğimiz gibi yaparsa AK Parti yapar.” diye konuştu. (Haber Merkezi)