SPORTİF FAALİYETLERLE HAREKETLENDİ

  • Eklenme Tarihi :19.05.2023 | 11:00
  • Muhabir :

Yüzyılın felaketiyle yıkılan Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaralar sarılmaya devam ederken, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri de sportif faaliyetlerle gençler hareketli bir hafta geçiriyor.

SPORTİF FAALİYETLERLE HAREKETLENDİ

İskenderun Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen sportif faaliyetler kapsamında Süheyla Sultan yaşam gemisinde bulunan öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen çeşitli branşlardaki karşılaşmalar büyük bir mücadele ve heyecanla sürüyor.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Halı saha futbol, voleybol, basketbol turnuvalarına katılan takımların maçları seyri hoş bir mücadelede geçiyor.

15-19 Mayıs’ın Gençlik Haftası dolayısıyla sportif faaliyetler ve etkinlikler düzenlediklerini belirten İskenderun İlçe Gençlik ve spor müdürü Ferit Ali Gündel, “Bu hafta dolayısıyla Hem okullarımızda pek çok etkinlik yaptık. Süheyla Sultan yaşam gemimizde sınava hazırlanan 950 öğrencimiz var, özellikle o öğrencilere eğilerek biraz daha sportif faaliyetler yapmalarını, kafalarını dağıtmalarını, derem psikolojisinden çıkmaları için belediyemizin tesislerinde pek çok faaliyet yaptık. Futbol, voleybol, Basketbol ve okçulukta turnuvalar düzenledik. Hafta itibariyle turnuvalarımız devam ediyor” dedi. 

Gündel, 19 Mayıs günü hem tören yapacaklarını, hem de Süheyla Sultan Gemisinin önünde bulunan çadırda ödül töreni düzenleneceğini söyledi. (Haber Merkezi)