TARAFTARIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

  • Eklenme Tarihi :13.03.2022 | 20:52

İskenderunspor Başkanı Hakan Bolat, dün oynana ve 3-1 galibiyetle sonuçlandırdıkları İskenderunspor-Orduspor maçını değerlendirdi.

TARAFTARIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Üç haftadır devam eden şanssızlığı kırdıklarını kaydeden Bolat; “Dünkü maç zor bir maçtı. Rakibimiz Orduspor zor ve iyi bir rakipti, dördüncüydü. Onların da playoff iddiaları var, çok iyi hazırlanmışlardı. İki hafta önce hoca değişiklikleri vardı, geçen hafta da bizim berabere kaldığımız Elazığ Karakoçan’ı yendiler. Biz ilk yarı çok iyi maç yaptık, iyi oynadık. Genelde bu tür maçlarda, ikinci yarı kötü gibi gözüksek de, 2-0 öne geçtiğiniz zaman, ligin de sonuna geldiğimiz için, tabi ki futbolcular galibiyeti almak için daha defansif oynamaya çalışıyorlar. Ondan sonra 2-1 oldu büyük bir stresin içerisine girdik ama ondan sonra 3-1 maçı kazandık. Tabi ki çok mutluyuz. Üç haftadan beri devam eden o büyük şanssızlığı kırdık. Bundan sonra bu cumartesi günü Ankara’ya geçeceğiz, Kalecik maçına gidiyoruz. Çok yoğun iki haftalık bir periyot var. İki maçımız Çarşamba ve Pazar, gelecek hafta yine kendi sahamızda oynayıp sonra hemen yine Çarşamba günü kendi sahamızda oynayacağız, sonra Samsun’a geçeceğiz. Yoğun bir tempo var, burada taraftarların bize çok destek olması lazım. Önümüzdeki iki maçta taraftarların komple stadı doldurması lazım. Çünkü artık kaybedecek hiçbir puanımız yok. Şampiyon olmaktan başka çaremiz yok” diye konuştu.

RAKİPLERİMİZDE PUAN KAYBEDECEK

Altı puan farkına ve zorlu fikstüre rağmen şampiyon olacaklarına inandıklarını ve bu uğurda mücadele ettiklerini kaydeden Bolat; “Her ne kadar puan farkı 6 da gözükse de Düzce’yle olan bir maçımız var. Biz de deplasmanlarda çok iyi oynuyoruz. Büyük rakiplerin, Iğdır hariç hiçbirine yenilmedik şimdiye kadar. Büyük maçlarda daha iyi oynuyoruz. Ne kadar 6 puanlık fark da olsa şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Bütün futbolcular ve teknik heyet de aynı görüşte. Sadece rakibimiz 6 puan önde ama mutlaka ki onlar da puan kaybedeceklerdir. Onların da zorlu fikstürü var. Biz Ankara deplasmanını geçtikten sonra 2 hafta evimizde oynayacağız. Ondan sonraki periyottan sonra daha iyi bir yere geleceğimize inanıyoruz. Sezon sonu şampiyonluğu mutlaka biz kazanmak istiyoruz. Onun için çalışıyoruz, onun için efor gösteriyoruz. Şanssız bir 7 puan kaybettik ama her takımda bunu kaybedecek. Diğer taraftan bakarsanız diğer rakibiniz Iğdırspor da ikinci yarı 6 puan kaybetti, biz de 7 puan kaybettik, Düzce 2 puan kaybetti. Bunların hepsi yeniden yerine gelecek. Daha 10 maç var. 10 maçlık periyotta hedeflediğimiz 26-27 puan var, bunu alacağımıza inanıyoruz. Burada camia ve taraftarın desteği şart, çok önemli. İnşallah şampiyon olacağız” dedi. (Haber Merkezi)