TEK AMACIMIZ VAR ODA KAZANMAK!

  • Eklenme Tarihi :30.09.2022 | 12:10

Hatay’da olduğu için mutlu olduğunu her fırsatta dile getiren Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, “Ben şu anda takımıma şöyle bir oyun oynatacağım dersem yanlış olur.

TEK AMACIMIZ VAR ODA KAZANMAK!

 

Şu an bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Bu geçiş döneminde de nasıl bir plan gerekiyorsa onu uygulamaya çalışacağım. Tek amacım var oda kazanmak” dedi. ATAKAŞ Hatayspor’un Teknik direktörü Volkan Demirel, tek amacının kazanmak olduğunu söyledi. Yayıncı Kuruluşa verdiği röportajında, Atakaş Hatayspor’dan önce birkaç kulüple görüştüğünü belirten Demirel, “Bunların hepsi geride kaldı. Bu yüzden konuşmanın da anlamı yok. Boşta olan bir hocanın çeşitli takımlarla adının anılması gayet doğal. Ama hiçbir takıma olumlu yada olumsuz bir yanıt vermedim. İş oralara gelmedi. Evet çeşitli takımlarla görüştüm, bu görüşmelerde net bir evet yada hayır cevabı çıkmadı ağzımdan. Biz ekibimle birlikte bütün ligi çalışıyorduk zaten. Sadece Hatay değil. Her takım hakkında bilgimiz vardı. Ama Hatay Konusu gündeme gelince biraz daha Hatay üzerine yoğunlaştık. Kadro yapısı, bulundukları durum, aldıkları puan bizi Hatay’a biraz daha yaklaştırdı.” dedi.

İYİKİ BU KARARI VERMİŞİM

Atakaş Hatayspor’a yaklaşma nedenlerini de açıklayan Demirel, “Çünkü herkes şunu düşünebilir. Volkan Demirel neden lig sıralamasında en altta bulunan ve 1 puanı olan bir takıma gitti diye. Benim en büyük özelliğim, bunu çoğu kişi de bilir. Yük almayı severim. Aldığım sorumlulukla o yükün altından kalkmayı bilirim. Bu sebepten dolayı iyi ki bu tercihi yapmışım ki dışarıdan bakıldığında Hatay’ın beni bu kadar içine alacağı sevip sayacağını ve değer vereceğini ben beklemiyordum. İyi ki bu kararı vermişim.”

TAKIM ÇOK SICAK KARŞILADI

“Takım ile ilgili doğru kararın burası olduğunu, doğru yerin burası olduğunu düşündük. Ha bize gelen, net olmasa da teklifler odu. Onlar içinde çok teşekkür ediyorum. Onlarda bizim için çok büyük bir değerdi. İstenmek, adımızın geçmesi bile bizim için gurur vericidir. İlk geldiğimde takım beni çok sıcak karşıladı. O gözlerindeki ifadeyi, o gözlerindeki heyecanı çok iyi anladım. Zamanımız çok dardı. 3-5 gün içerisinde onlara ne istediğimi anlatmaya çalıştım. Onlarda başarılı olmak için bütün enerjilerini verecekler bundan eminim.” dedi. 

BİR AN ÖNCE İLK MAÇIMA ÇIKMAK İSTİYORUM

Şu anda çok heyecanlı olduğunu ve bir an önce maç oynamayı istediğini belirten Volkan Demirel, “Çünkü o heyecanı o duyguyu alırsanız zaten o maçın bir çok yönünü halletmiş olacaksınız. İlk maçımızdan itibaren o istenilen duyguyu düşünceyi, performansınıza yansıtırsınız. Ben şu anda takımıma şöyle bir oyun oynatacağım dersem yanlış olur. Şu an bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Bu geçiş döneminde de nasıl bir plan gerekiyorsa onu uygulamaya çalışacağım.”

KİMSE BENDEN BUNU BEKLEMESİN

“Benden Karagümrük’te yaptıklarım, yada geriden oyun kurma, 3-5-2 yada 4-4-2 gibi oyun planlarını kimse benden beklemesin. Şu an ben başka bir şey yapmaya çalışıyorum. Tek amacım var oda kazanmak. Kazanmak için ne gerekiyorsa, tekniği taktiği neyse onu takıma anlatmaya çalışıyorum. İnşallah’ta Pazar günü Sivas’ta oynayacağımız maçı kazanıp iyi başlamak istiyoruz.” diye konuştu.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Öte yandan atakaş Hatayspor, Pazar günü deplasmanda oynayacağı Sivasspor maçının hazırlıklarını Osman Çalgın tesislerinde yaptığı idmanla sürdürdü. Teknik Direktör Volkan Demirel nezaretinde gerçekleşen idman yaklaşık 1 saat sürdü. Dinamik ısınma ile başlayan idmanda Bordo-Beyazlılar pas dirili, dar alanda top kapma çalışması ve taktik çalışması yaptılar. (Yaser ÇAPAROĞLU)