TEKVANDO SPORU VEZGEÇİLMEZ TUTKUMUZ - Hatay Söz Gazetesi

TEKVANDO SPORU VEZGEÇİLMEZ TUTKUMUZ

  • Eklenme Tarihi :13.04.2024 | 09:22
  • Muhabir :Haber Merkezi

TEKVANDO SPORU VEZGEÇİLMEZ TUTKUMUZ

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yıllardır uzak doğu ve salon sporlarına hizmet eden Tekvando Antrenörü Mehmet Korhan kent halkının genç yaşlı her kesimine sportif hizmet vermeyi sürdürdüklerini söyledi.

 

Yaşanan 6 Şubat depremleri sonrasında insanların yaşama tutunmasında da çok önemli bir görevi üstlendiklerini ifade eden Tekvando Antrenörü Mehmet Korhan “Depremin yıkıcı travmasını, çok sayıda insan spor salonumuzu kullanarak atlatmaya, kendini adapte etmeye çalıştı. Bizim sporcularımız çok çabuk sporla psikolojik travmayı atlatma çabası gösterdi. Tekvando ile uğraşan sporcularımız bu süreçte birçok müsabakada şehrimize madalyalar ve kupalarla moral verdi” dedi.  

AMA ÖZÜMÜZ TEKVANDODUR

Deprem sonrası aradan geçen bir yıllık sürecin ardından Şampiyonlar spor Kulübü sporcularıyla birlikte aynı zamanda Eform spor kulübünün salonunu kullandığını ifade eden Mehmet Korhan “İki kulübün kullandığı, çalıştığı alanda tekvando ağırlıklı olarak öz branşımız tekvando antrenmanları yapılıyor. Aynı zamanda, jimnastik aynı zamanda step, aerobik, plates, King boks gibi çalışmalarımızda yapılmaktadır. Ama özümüz tekvandodur” diye konuştu.

MÜSABAKALARA HAZIRLAMAYI SÜRDÜRÜYORUZ

Geçen aylarda Antalya’da yapılan yaklaşık 53 ülkenin katıldığı 11. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası müsabakalarında orada yine milli takım olarak görev aldıklarını anımsatan Mehmet Korhan “Türk milli takımı her zaman olduğu gibi orda yine takım halinde birinci olmuştuk. Süreç hep öyle devam etmekte, Tekvando camiası o kadar büyük ki, bir yarışma bitmeden ikinci yarışmanın heyecanı başlamaktadır. Yıl içerisinde defalarca müsabakalar yapılmakta, miniklerden tutun, büyüklere kadar o heyecanla biz iç içeyiz. Sporcularımızı bu müsabakalara hazırlamayı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.