TEŞHİSİ DOĞRU KOYDUK

  • Eklenme Tarihi :13.12.2022 | 13:26
  • Muhabir :

Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, göreve gelirken koydukları teşhisi doğru koyduklarını düşündüğünü söyledi.

TEŞHİSİ DOĞRU KOYDUK

Dibe vuran bir takımda başarılı olacaklarını bilerek görevi kabul ettiklerini söyleyen Teknik Direktör Volkan Demirel, “Alacağımız her galibiyet, hem bizim adımıza hem Hatay adına bir moral kaynağı olacaktı. Aldığımız sonuçlara bakılırsa da doğru teşhisi koyduğumuz zaten net olarak görünüyor.” dedi.

Aldıkları sonuçlarında düşüncelerini doğruladığını belirten Demirel, “Göreve gelmeden önce ekibimle birlikte oturduk. Her şeyi değerlendirdik. Sonuç olarak da burada başarılı olacağımızı bilerek geldik. Çünkü çalışırsanız, isterseniz başarısız olmanız mümkün değil. Oyuncu yapısına da baktığımızda bireysel anlamda kaliteli oyuncular olduğunu gördük. Ama sistemsel olarak bir sıkıntı olduğunu görebiliyorduk. Geçmişteki oyuna bakıldığında. Kazanma odaklı daha iyiyi nasıl yapabilirizi düşününce, onattığımız oyunla sonuçlar geldi ve fiziksel gücüde biraz daha yukarıya çektiğimizde takımın kalitesi ortaya çıkmaya başladı.” dedi.

BURASI DA BİZİM İÇİN DOĞRU YER

Hoca grubu olarak oyuncularından çok memnun olduklarını belirten Demirel, “Onlarında bizden memnun olduklarını biliyoruz. Zaten bu karşılıklı. Bizim istediklerimizi takım yapıyor. Takımın istediklerini bizler yapıyoruz. Çok güzel bir ortamımız var. Birlik ve beraberlik var. Çok mutluyuz. Başlangıç olarak Karagümrük’te bizim için doğru bir yerdi. Doğru zamanda doğru yerde olduk. Belki bırakırken çok üzüldüm, ama şimdi anlıyorum ki doğru bir ayrılış olmuş. Hatay’da bizim ikinci çalışma imkanı bulduğumuz yer oldu. Burası da bizim için doğru bir yerdi.”

HATAY’A GELMEYİ İÇİMDEN GEÇİRDİM

“Biz buraya gelirken şunu düşündük.  1 puanı olan, ligin son sırasında olan bir takım. Burada alacağımız her puan. Alacağımız her galibiyet, hem bizim adımıza hem Hatay adına bir moral kaynağı olacaktı. Çünkü bir beklenti yoktu. Zaten dibe vurmuşsun bundan kötü bir durum olamaz. Düşündük baktım. Aslında onum olarak kadro yapısının oraya ait olmadığını hissettik. Karagümrük’ün başındayken Hatay’a geldiğimde,Hatay insanının da nasıl bir insanlar olduğunu, o sıcaklığı, bize olan sevgisini hissettim. İçimden de geçirdim. İnşallah bir gün Hatay’da çalışmak nasip olur diye.”

YAŞADIĞIMIZ HER ŞEYİ PLANLADIK

“Gerçekten çok değişik bir yer Hatay. Orada kendimi iyi hissettim. İçime öyle doğdu ve Hatay’a gelmek nasip oldu. Dibe vurmuş bir takımı ayağa kaldırıp yukarıya taşımak, bize ekip olarak bir artı yazacaktı. Bunu düşünerek geldik. Belki 10-12 sırada bir takımı alsanız, belki 8’e yada 12’ye gidersiniz. ama dibi görmüş bir takımı her atlattığın basamak hem kulüp adına hemde bizim adımıza büyük bir moral olacak. Gerekende yaşadıklarımızın hepsini planlayarak geldik. 7 maçta kaç puan toplayacağımızı, aradan sonraki 5 maçta kaç puan alacağımızı, ligin ikinci yarısında toplayacağımız puanlı bile hesapladık.” dedi.

HAYATIMDA ÇITAYI HEP YÜKSELTTİM

Yaşanan hiçbir şeyin şans eseri olmadığını belirten genç çalıştırıcı, “Maç oynanmadan, maçın nasıl geçeceğini yakınımdaki arkadaşlarıma söylüyorum. Gerçektende maç öyle geçti nasıl bildin diyorlar. Zaten o hafta belli ediyor her şeyi. Bende her zaman hedefi koyan hedefe nasıl gidileceğini planlayan, o hedefe ulaştıktan sonra bir sonraki hedefi önüne koyan bir insanım. Benim hayatım hep böyle geçti. Çıtayı hep yükletmişimdir. İnşallah ben Hatay’da Hataylılarla birlikte o havayı teneffüs etmeyi çok seviyorum. İnşallah Allah gönlümüze göre verir.”

AİLEMDEN HİÇ AYRI KALMADIM

Kariyerime Kartalspor’da başladım. Bir Kartal’da birde Fenerbahçe’de forma giydim. Ben ailemden hiç ayrı kalmadım. Buraya gelirken de bu gerçekten düşündürdü beni. Yapar mıyım yapamaz mıyım? diye. Tabi ki bunu eşimle, çocuklarımla ve ailemle konuştum ama tabi çocuklar için biraz daha zor. onlar ayrılmak istemiyorlar ama eşim, her zaman benim destekçimdir. Her zaman yanımda olandır. Ne karar alırsam alayım her zaman beni destekler ve yanımda olmaya çalışır. Tabi çocuklardan ayrı kalmak aileden ayrı kalmak zor bir şey ama zaman buldukça onlar geliyor. Zaman buldukça ben gitmeye çalışıyorum.”

HATAY’I HERKESİN GÖRMESİNİ, TANIMASINI İSTERİM

“Belki Hatay olmasa daha çok zorluk çekerdim. Ama Hatay’a gelince ortamı, kültürü, insanlarıyla çok farklı bir yer. Yani ben Hatay’ı herkesin görmesini, tanımasını ve bilmesini istiyorum. Bunu da her yerde söyleyeceğim. Gerçekten büyük keyif alıyoruz. Ekip olarak böyle düşünüyoruz. Hatay belki yukarıdan bakıldığı zaman kapalı bir kutu gibi duruyor ama içine girdiğinizde, çok renkli ve çok keyif veren bir şehir. O yüzden herkesin Hatay’a gelip görmesini tanımasını bilmesini isteriz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)