TFF, Fenerbahçe'nin erteleme talebinin reddedildiğini açıkladı - Hatay Söz Gazetesi

TFF, Fenerbahçe'nin erteleme talebinin reddedildiğini açıkladı

  • Eklenme Tarihi :05.04.2024 | 10:11
  • Muhabir :Haber Merkezi

TFF, Fenerbahçe'nin erteleme talebinin reddedildiğini açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'nin Süper Kupa için erteleme ve yabancı hakem talebini reddettiğini duyurdu. Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Kupa'nın 7 Nisan'da oynanacağını bir kez daha açıkladı. Fenerbahçe'nin 23 Mayıs'a erteleme talebinin A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıkları ve kamp programı sebebiyle kabul görmedi. Federasyonun 14 Nisan'da Süper Lig'de Fatih Karagümrük ile Fenerbahçe arasında oynanacak maçın ileri bir tarihe ertelenmesi talebi ise sarı-lacivertli ekip tarafından reddedildi. Federasyondan yapılan açıklama şu şekilde:

 

"2023 Turkcell Süper Kupa müsabakası, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri ile istişare edilerek, Fenerbahçe'nin maçın deprem bölgesinde oynanması önerisi değerlendirilerek, 7 Nisan 2024 Pazar günü saat 21.30'da, depremzede vatandaşlarımıza maddi ve manevi destek olmak amacıyla 6 Şubat deprem felaketinden etkilenen Şanlıurfa'da oynanmasına karar verilmiştir.

21 Şubat 2024 tarihinde de resmen duyurduğumuz, 24 Mart 2024 tarihinde de kamuoyunda oluşturulmaya başlatılan soru işaretlerini gidermek için tekrar ilan edildiği üzere 2023 Turkcell Süper Kupa müsabakası 7 Nisan 2024 Pazar günü saat 21.30'da Şanlıurfa'da oynanacaktır.Maçın tribün gelirleri depremzede vatandaşlara bağışlanacak