TRANSFER SANCISI

  • Eklenme Tarihi :21.01.2023 | 01:10

Atakaş Hatayspor’da ara transfer dönemi sancılı geçiyor. Kadrosunu en az 3 futbolcuyla güçlendirmeye çalışan Bordo-Beyazlılarda transfer konusunda henüz bir gelişme sağlanmadı. Buda taraftarlar arasında umutsuzluğa yol açıyor.

TRANSFER SANCISI

SÜPER Ligin ilk yarısını topladığı 17 puanla küme düşme potasında tamamlayan Atakaş Hatayspor’da transfer dönemi de sancılı geçiyor. 12 Ocak’ta başlayan transfer döneminde 8 gün geçmesine rağmen herhangi bir aşama kaydedemeyen Bordo-Beyazlı yönetimin bu tutumu taraftarlar arasında da tepkiye neden oluyor.

8 Şubat’ta tamamlanacak ara transfer döneminde Fatih Karagümrük’ten Burak Bekaroğlu’nu renklerine bağlayan Atakaş Hatayspor, Teknik Direktör Volkan Demirel’in verdiği rapor doğrultusunda en az 3 futbolcuyu daha kadrosuna katmaya çalışacak.

2 FUTBOLCU İLE GÖRÜŞÜLÜYOR

Gerek Teknik direktör Volkan Demirel, gerekse Atakaş Hatayspor’un basın ve dış ilişkilerden sorumlu başkan vekili Mustafa Özat’ın iki futbolcuyla görüşüldüğünü açıklamalarının üzerinden günler geçmesine rağmen sonuç alınamadı. Bir futbolcuyla transferi konusunda büyük aşama kaydettiklerini açıklayan her iki isminde yaptıkları açıklamaların üzerinden günler geçti. Bordo-Beyazlı yönetimin anlaşmaya yakınız deyip bir türlü transferi gerçekleştirememesi ise ayrı bir sıkıntı yaratıyor.

İSİMLER SIR GİBİ SAKLANIYOR

Transfer edilmek istenen bu iki futbolcunun isimleri ise sır gibi saklanıyor. İsimler konusunda herhangi bir açıklama yapmayan yönetim anlaşma sağlandıktan sonra isimleri kamuoyu ile paylaşmayı seçti. Yazılı ve görsel basında çıkan transfer haberlerinin kaile alınmamasını isteyen yönetim, isimler konusunda yazılan haberlerin gerçeği yansıtmadığının da altını çizerek, transfer konusunda çalışmalarının devam ettiğini söylemekle yetiniyor.

GEÇEN HER DAKİKA ALEYHİMİZE

Yaşanan bütün bu belirsizler bordo-beyazlı taraftarları da umutsuzluğa itiyor. Tam 53 yıl sonra kavuştukları Süper Lig’den düşmek istemediklerini belirten taraftarlar, “Düşme gerçekleşirse bu şehir çok şey kaybeder. Onursal başkanımız Lütfü Savaş’a güveniyoruz ama, transfer yapılmadan geçen her dakika bile Hatayspor’un aleyhine işliyor. Bir an önce transferler yapılmalı ve Trabzonspor maçına yetiştirilmeli. Çünkü bundan sonra kazanacağımız her puan altın değerini taşıyor.” diye konuştular.

HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR

Transfer döneminin kısır geçtiği Atakaş Hatayspor’da diğer taraftan hazırlıklar da devam ediyor. Süper Ligin 20. Haftasını bay olarak geçirecek olan Bordo-Beyazlılar, 28 ocak Cumartesi günü Trabzonspor ile karşı karşıya gelecek. Bu zorlu karşılaşmanın hazırlıklarını Teknik direktör Volkan Demirel nezaretinde sürdüren Bordo-Beyazlılar dün yaptıkları idmanla hazırlıklarını sürdürdü. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren idmanda bordo-beyazlılar pas dirili, dar alanda top kampa çalışması yaptı. (Yaser ÇAPAROĞLU)