TRANSFERDE BÜYÜK AŞAMA KAYDETTİK

  • Eklenme Tarihi :18.01.2023 | 14:12
  • Muhabir :

Hatayspor’un Basın ve Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Vekili Mustafa Özat, Transfer konusunda 2 futbolcu ile çok büyük aşama kaydettiklerini belirterek, en yakın zamanda bu transferleri bitireceklerini söyledi.

TRANSFERDE BÜYÜK AŞAMA KAYDETTİK

Ara transfer döneminde 3-4 futbolcuyu kadrolarına katacaklarını belirten Özat, “Burak Bekaroğlu’nu kadromuza kattık. Şu anda 2 futbolcunun transferi konusunda büyük aşama kaydettik. En yakın zamanda bu transferleri bitirip kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

 Volkan Demirel’in göreve gelmesinden sonra Hatayspor’a galibiyeti hatırlattığını belirten Özat, “Kötü futbolla iyi sonuçlar aldık ve 7 maçta 13 puan toplayarak, toparlandık. Volkan hocamız dünya kupası sonrasında takımın daha iyi bir oyun ortaya koyacağını bizlere söyledi. Planımızın ilk bölümü tuttu. Sonuç odaklı oynadık ve istediğimiz sonuçları aldık. Dünya kupasına kadar topladığımız puanlar bizlere sonrası için umut verdi. Dünya kapası sonrası Giresun, Ümraniye ve Antalya maçlarında çok iyi oynamamıza rağmen galip gelemedik. Bu bizi çok üzdü.” dedi.

KAYBEDİLMİŞ BİR ŞEY YOK

Dünya kupası sonrası iyi oynadıklarını ama bu seferde istedikleri sonuçları alamadıklarını belirten Özat, “Ama ben umudumu kaybetmedim.Ligin devre arasında bay olmanın avantajını da kullanarak iyi bir hazırlık dönemi geçirip takımın eksiklerini de gidererek, hem iyi oynayıp hem de istediğimiz sonuçları alacağımıza inanıyorum. Bu süreç içerisinde bizlerde daha iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Onun için taraftarlarımızdan ricam şu kaybedilmiş hiçbir şey yok.”

KAÇAN GALİBİYETLERE ÜZÜLDÜK

“Toparlanmış, kendini yenilemiş, özgüveni olan bir takıma sahibiz. Galatasaray maçInda Fenerbahçe’nin yakalayamadığı kadar gol pozisyonuna girdik. Ama olmadı. Bizim rakibimiz Fenerbahçe ve Galatasaray değil. Şu anda gerçekçi davranmak gerekir. Gerek Onursal Başkanımız Lütfü Savaş, gerekse yönetim kurulumuz, teknik ekibimiz ve futbolcular olarak özellikle Giresun, Ümraniye ve Antalya maçlarında kaçan galibiyetlere gerçekten üzüldük. Ama şu anda bile hiçbir şeyden kopmuş değiliz.”

YAPICI ELEŞTİRİLER BEKLİYORUZ

“Ligin puan sıralamasına baktığınız zaman iki hafta üst üste gelecek olan galibiyetler sizi çok ileriye götürebilir.  O yüzden biz sürekli, dinamik, sürekli aktif, çalışmak zorundayız. Umudumuzu kaybetmemeliyiz. Taraftarlarımızdan da yıkıcı değil, yapıcı eleştiriler bekliyoruz. Onların yanımızda olmasını istiyoruz.”

MİNİ BİR TOPLANTI YAPTIK

Galatasaray maçından sonra yaptığı açıklamalarla tepki alan Volkan Demirel’le ilgili daha çok lafa değil lafı kimlerin söylediğine baktığını belirten Özat, “Volkan hocamızın Pazar günü mini bir toplantı yaptık. Yapılan bu eleştirileri kendisine ilettik. Yaptığımız konuşmaların büyük bir kısmı geleceğe yönelik konuşmalardı. Volkan hocamız, “Beni nasıl anlamazlar. Hatayspor ben demek, ben demekte Hatayspor” dedi. Bizim puana ihtiyacımız var demek Atakaş Hatayspor’un puana ihtiyacı var demek. Dediğimiz gibi biz söze değil, söyleyene bakarız.”

VOLKAN HOCA İÇİ DIŞI BİR İNSAN

“Volkan Demirel sevecen bir insan. İçi dışı bir insan. Belki ulusal medya önünde kameralar önünde yorumculara malzeme vermemek adına konuşmak gerekir. Bu konuda doğrusunuz. Ama biz burada iyi niyetin kaybolmadığını, sahiplenmenin kaybolmadığını, hatta olayı bizden daha çok sahiplendiğini görüyoruz. Volkan hocamız hiçbir hocanın sorumluluk almayacağı işleri sahiplenerek sorumluluk alıyor. Yanlış anlamalara sebep olan sözcükler olabilir. Zaten söylediği sözlerin bu şekilde anlaşılmasına da çok şaşırdı.” dedi.

BURAK’IN LİSANSI YETİŞMEDİ

Transfer konusunda da bir transfer yaptıklarını belirten Özat, “Fatih Karagümrük’ten Burak Bekaroğlu’nu aldık. Transfer sezonu Perşembe günü açıldı. Biz maçımızı Cuma günü oynadık. Galatasaray maçını Cumartesi günü oynamış olsak Burak Bekaroğlu bu maçta oynayabilecekti. Ama transfer yasağımız vardı. Biz Cuma günü ödeme yaparak transfer yasağımızı kaldırdık. O akşam maçımız olduğu için lisans çıkarma şansımız olmadı. Burak’ta bu maçta oynayamadı.”

3-4 TRANSFERDEN 1’İNİ YAPTIK

“Onursal Başkanımız Lütfü Savaş’ın bahsettiği 3-4 transferden bir tanesini Burak’ı renklerimize katarak gerçekleştirdik. Bundan sonra yaklaşık 1 aydır görüştüğümüz 2-3 oyuncu var. İki tanesiyle çok büyük mesafeler kat edildi. Sadece ayrıntılar kaldı. Ara transferlerde çok dikkat edilmesi gerekir. Çünkü ara transferlerin dönüşümü zordur. Çok sık eleyip sık dokumanız gerekiyor. Şu ana kadar oynayan futbolcularında morallerinin de bozulmasını istemiyoruz. Trabzonspor maçına kadar iki haftalık bir süremiz var. Ama yemek bile bugün bir anda pişmez. İnşallah en yakın zamanda transferlerimizi duyuracağız.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)