TRANSFERDE EKONOMİK ŞARTLAR ÖNEMLİ

  • Eklenme Tarihi :01.12.2022 | 13:23
  • Muhabir :

Atakaş Hatayspor’un Onursal Başkanı Lütfü Savaş, ekonomik şartların oluşması durumunda Ocak ayında kadrolarına takviye yapacaklarını belirtti.

TRANSFERDE EKONOMİK ŞARTLAR ÖNEMLİ

Volkan Demirel’in daha çok orta saha ve defansa takviye istediğini belirten Savaş, “Ekonomik şartlarımız uygunsa ihtiyacımız olan bölgelere merhem olacak transferleri yapacağız.” dedi. 

 

ATAKAŞ Hatayspor’un Onursal Başkanı Lütfü Savaş, ekonomik şartların uygun olması durumunda ara transfer döneminde ihtiyaçları olan bölgelere takviye yapacaklarını söyledi.

 

Ana transfer dönemi öncesinde teknik direktörleri Volkan Demirel ile oturup görüşeceklerini belirten Savaş, “Dünya Kupası nedeniyle lige verilen aranın ardından teknik ekibimiz ve yönetim kurulumuz ile birlikte bir toplantı yapacağız. Bu toplantıda ara transfer konusunda fikirlerimizi ortaya koyacağız. Volkan hoca orta saha ve defansa takviye istiyor. O toplantıda transfer ile ilgili tüm kararları alacağız.” dedi.

BİR KAÇ OYUNCUYLA YOLUMUZU AYIRABİLİRİZ

Yapacakları toplantının ardından transferde rotalarını belirleyeceklerini belirten Başkan Savaş, “Ocak ayına kadar transfer yok. Bu konuda yönetim kurulu ve teknik  heyetimizle bir toplantı yapacağız. Transfer konusunda teknik kadromuzun fikirlerini alacağız. Ekonomik şartlar uygun olursa transferlerimizi yapacağız. Hocamız Volkan Demirel’in düşündüğü bölgeler daha çok defans ve orta saha. Bu nedenle isim bazında ve hangi bölgeye adam lazımsa ona göre hocamızla istişare edeceğiz. Şartlar iki taraf için de uygun olursa devre arasında birkaç oyuncuyla da yollarımızı ayırabiliriz.”

HOCAMIZIN PERFORMANSINDAN MEMNUNUZ

“Volkan hocamızın performansından memnunuz. Dünya kupası sonrası daha iyi futbol oynayıp aldığımız iyi sonuçları sürdürmemiz lazım. Bunun için şu anda hazırlıklar sürüyor. Sakatlıkları bulunan Christian Atsu ve Kevin Soni'de sakatlıklarını atlattı. Bu ara onlara da iyi gelecek. Bu iki futbolcuyu yeni transferlerimiz gibi düşünüyoruz. Lige verilen arada hazır hale gelecek ve ara sonrası takım arkadaşlarına katkı vereceklerdir. Her iki futbolcunun da kalitesinden şüphemiz yok. Bir şanssızlık yaşadılar ve takımlarından ayrı kaldılar. Şimdi onların zamanı” dedi.

EL KAABİ İLE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan El Kaabi ile yollarına devam etmek istediklerinin altını da çizen Başkan Savaş, “El Kaabi geldiği günden beri takımına katkı veren iyi bir forvet. İlk geldiği sezon 18 gol attı. Bu sezonda takımın en golcü futbolcusu. Performansından gayet mutluyuz. Sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Onunla devam etmek istiyoruz. Oturup anlaşmaya çalışacağımız. Gerekli ekonomik şartlarda uygun olursa onunla yolumuza devam etmek istiyoruz.” dedi.

ANTALYA KAMPI 5 ARALIKTA BAŞLIYOR

Dünya kupası nedeniyle süper lige verilen arada hazırlıklarının devam ettiğini belirten Savaş, “25 Kasım’dan bu yana takımımız kendi tesislerimizde hazırlıklarını sürdürüyor. Antakya’daki hazırlıklarımız 5 aralık’a kadar devam edecek. 5 Aralıkta Antalya kampımız başlayacak ve hazırlıklarımızı Antalya’da devam ettireceğiz. Burada hazırlık maçları da oynamak planlarımız arasında var. Aradan sonra lige kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Giresunspor, maçını alıp 3 puanla devam etmek istiyoruz.” diye konuştu.