TÜRKİYE KONUŞURDU!

  • Eklenme Tarihi :08.11.2022 | 12:20
  • Muhabir :

Takımının 2 defa öne geçip 3-3 bitirdiği Başakşehir maçı sonrası konuşan Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, “Ze Luıs’ın kaçırdığı Volkan’ın kurtardığı pozisyonlar maçın kırılma anlarıydı.

TÜRKİYE KONUŞURDU!

Bunlar gol olsa bu maçı tüm Türkiye konuşurdu” dedi. Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, 3-3 biten Midapol Başakşehir maçının ardından yaptığı açıklamada, “Kaçırdıklarımız gol olsaydı, bu maçı Türkiye konuşurdu” dedi. Genç çalıştırıcı, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada rakiplerini iyi analiz ettiklerini belirterek, “Her maç öncesinde rakiplerimizi iyi analiz ediyoruz. Bugün oynadığımız takımında kalitesinin, oyun fonksiyonlarının ve sahadaki dizilişlerinin farkındaydık. Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da mücadele eden bir takımdı. Avrupa liginde de kalelerinde gördükleri gol sayısı Süper Ligde olduğu gibi düşüktü. Biz ona göre analiz yaptık. Yediğimiz gollerin aynısını gösterdik. Kenara indiklerinde daha çok ayağa gelen ortalar ve isabetli ortalar yapabilen bir takım olduklarını futbolcularımıza anlattık.”

ÇALIŞTIĞIMIZ YERLERDEN GOLLERİ YEDİK

“Ama olmadı. Neticede futbol bu. Biz onları analiz ederken, onlarda bizleri analiz ediyor. Bir şekilde açık bulan maçı kazanıyor. Çalıştığımız yerlerden gol yediğimiz için üzgünüm. Ama bunun yanında takımımı çok iyi mücadele edip Başakşehir kalitesindeki bir takıma 3 tane gol attığımız için kutluyorum. Bence maçın kırılma anları Ze Louıs’ın kafa şutunu da Volkan’ın çıkarması ve yine Ze Luıs’ın karşı karşıya kalıp Volkan’ın kucağına topu bırakması. Eğer bunlar gol olsa şu anda tüm Türkiye Hatay’ı konuşuyor olurdu.”

HEDEFİMİZ ÜST SIRALAR

Kendi içinde yeniden konuştuğunu belirten genç çalıştırıcı, “Kaliteli ve iyi insanlardan kurulu bir takımız ve hedefimiz daha üst sıralar. Bunu bu takım hak ediyor. Ben de elimden geldiği kadar onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Oyun olarak da onlara bir şeyler katmaya çalıştık.  İyi oyun için şu an daha erken biraz daha zamana ihtiyacımız var.  İnşallah son maçımızı da oynadıktan sonra Dünya kupası nedeni ile lige verilecek arada eksiklerimizi gidereceğiz ve ligin ilk yarısının son 5 haftasına en iyi şekilde gireceğiz.” dedi.

STAD DOLU OLSA KAZANIRDIK

Taraftarların maçı olan ilgisiyle ilgili bir soruya da cevap veren Demirel, “Ben Hatay’ı çok sevdim. Onlarda beni çok sevdi. Çok güzel bir stadımız var. Yapanlara katkısı olanlara çok teşekkür ederim. Bu kadar güzel bir stadımız varken, trafiği ve yoğunluğu müsaitken, bu stadı doldurmamız gerekiyor ki. Bu takım onların coşkusu ile daha da güçlensin. Bugün stad dolu olsaydı. Ben inanıyorum ki 3 puanı rahatlıkla alırdık. Beşiktaş maçında olduğu gibi. Beşiktaş maçında seyirci rekorunu kırdık.  İnşallah önümüzdeki maçlara biz daha iyi hazırlanacağız, onlarda daha iyi hazırlansın. Hep beraber Hatayspor’u hak ettiği yere taşıyalım.” diye konuştu.