TÜRKİYE’NİN BAŞI SAĞOLSUN

  • Eklenme Tarihi :18.10.2022 | 10:58

Atakaş Hatayspor’un futbolcuları Saba Lobjenidze ve Kamil Ahmet Çörekçi, Bartın’da yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden 41 madencinin yakınlarına başsağlığı diledi.

TÜRKİYE’NİN BAŞI SAĞOLSUN

Gürcistanlı futbolcu, Fatih Karagümrük maçı sonrasında maden kazında hayatını kaybeden madencileri unutmayarak, madencilere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diledi. Tüm Türkiye’ye başsağlığı dileyen Lobjenidze, “Tüm Türkiye’nin başı sağolsun. 41 tane vatandaşımız yaşanan maden kazasında göçük altında kalarak hayatını kaybetti. Türkiye’nin ve hayatını kaybeden madencilerin ailelerinin başı sağolsun” dedi. Fatih Karagümrük maçını da değerlendiren Lobjenidze, “Bugün günümüzde değildik. Özellikle ilk yarıda elimize gol fırsatları da geçti. Benimde yakaladığım pozisyonlar vardı. Ama futbolda kaybediyorsunuz kazanıyorsunuz. Bugün bende takımda günümüzde değildik. Ben kendi açımdan bakıyorum. Sonuçta burada yerildik ve üzüntüyle ayrılıyoruz.” dedi.

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

Atakaş Hatayspor’un takım kaptanı Ahmet Kamil Çörekçi’de sözlerine tüm Türkiye’ye başsağlığı dileyerek başladı. Bartında yaşanan olaya çok üzüldüklerini belirten Kamil Ahmet, “Bartından gelen haber çok üzdü bizi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet diliyorum. Yakınlarına da başsağlığı diliyorum.” dedi. Fatih Karagümrük maçını da değerlendiren Kamil Ahmet, Karagümrük karşısında hak etmedikleri bir skor aldıklarını belirterek, “İki tane verilmeyen golümüz var. Bazen böyle şeyler oluyor futbolda. Ama bence bu yenilgiyi hak etmedik. İki haftadır iyi oynuyoruz. Bu oyunumuza burada da devam etmek istedik. Ama artık önümüze bakacağız.” diye konuştu.