U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda Şampiyon: Karşıyaka

  • Eklenme Tarihi :28.05.2024 | 08:19
  • Muhabir :Haber Merkezi

U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda Şampiyon: Karşıyaka

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2023-2024 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U16Erkekler Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, Karşıyaka şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 40 müsabakanın oynandığı ve ev sahipliğini Edirne’nin yaptığı U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda 16 takım mücadele etti. Müsabakalar, Edirne Mimar Sinan Spor Salonu ve Edirne Yeni Kapalı Spor Salonu’nda oynandı. Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’ndaki final maçının ardından Karşıyaka şampiyonluğa ulaşırken, Anadolu Efes ikinci ve Tofaş üçüncü oldu.

4. Galatasaray

5. Fenerbahçe

6. Ege Asist

7. Antalya Gelişim Spor B

8. Beşiktaş

U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda Ali Erdem Bircan (Karşıyaka) En Değerli Oyuncu Seçilirken; Yiğit Pınar (Ege Asist), Erdinç Alex Koyun (Karşıyaka), Berk Çatalay (Anadolu Efes), Kerem Çorumlular (Tofaş) Ve Yine Uğur Gül (Antalya Gelişim Spor) en iyi beşte yer aldı.

Turnuvada ayrıca Yiğit Pınar (Ege Asist) sayı, Uğur Gül (Antalya Gelişim Spor) asist, Erkin Kaş (Beşiktaş) ribaund, Berk Çatalay (Anadolu Efes) blok ve Uğur Gül (Antalya Gelişim Spor) top çalma istatistiklerini ilk sırada tamamladı.