Vanspor galibiyetini değerlendirdi!

  • Eklenme Tarihi :04.10.2022 | 11:31
  • Muhabir :

Türkiye 2. Ligi Kırmızı Grupta liderliğini sürdüren İskenderunspor’da Teknik Direktör Bülent Yenihayat, Vanspor galibiyetini değerlendirdi.

Vanspor galibiyetini değerlendirdi!

Rakipleri karşısında girdikleri bir çok pozisyondan sadece birini değerlendirebildiklerini belirten Yenihayat, “Bu maçın sevindiren tarafı çok pozisyona girmemiz. Buda ileriki haftalar için umut verici ve daha fazla gol atan, bu ivmeyle devam eden bir İskenderunspor olmak istiyoruz.” dedi.  

 

Savunma merkezinden Kemal’in sakat Ali Keten’in de kırmızı kart cezalısı olduğuna işaret eden teknik direktör Yenihayat “Arka dörtlüyü tamamen değiştirdik. Bu maçta orta sahada Doğan’la başladık oyuna. Diğer oyuncular, oynayan oyuncularımızdı. Maça fena başlamadık, ilk yarısı tempolu oldu. Rakibimiz de fena değildi. Çok pozisyona girdik, onlara da birkaç pozisyon verdik ama bu her maçta olabiliyor. Pozisyon bitirmeden maç oynayamazsınız. Zaman zaman pozisyon zenginliği oluyor maçlarda, bazen de olmuyor ama bu maç sezon başından beri oynadığımız, pozisyon olarak en fazla pozisyona girdiğimiz, oyunun en hızlı olduğu, topun zamanında doğru kullanıldığı bir maç olduğunu düşünüyorum. Nihayetinde maçı kazandık, yedi maç oynadık şuana kadar 1 mağlubiyetimiz, 6 galibiyetimiz var” diye konuştu.

KIRKLARELİSPOR ZOR TAKIM!

Çarşamba günü oynayacakları ve 2 gün kalan Kırklareli spor maçı hazırlıklarına hemen başladıklarını belirten Teknik Direktör Yenihayat “Zor maç olacak, onlar da yıllardır ligde bulunan bir şehir takımı. Bir sistemleri var. Kulüp için sistemleri yıllardır aynı hocayla devam ediyorlar, Oyun anlayışları hemen hemen yıllardır aynı oyun anlayışını devam ettirmeye çalışıyorlar. 2. Ligde her maç zor. Kırklareli spor da bu ligin tecrübeli takımlarından, o anlamda bizim için zor bir maç olacak, daha kontrollü maç olacaktır. Onlar yine kapanacaktır.  kontroatakları çok benimsiyorlar, öyle bir oyun anlayışıyla çıkacaklarını düşünüyorum. Ona göre hazırlıklarınızı yapıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapıp doğru kadroyu çıkarıp, doğru oyun oynamaya çalışıp, kazanıp dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.