VAR’LIK İÇİNDE YOKLUK! - Hatay Söz Gazetesi

VAR’LIK İÇİNDE YOKLUK!

  • Eklenme Tarihi :19.05.2024 | 14:47
  • Muhabir :Haber Merkezi

VAR’LIK İÇİNDE YOKLUK!

Trendyol Süper Lig’in 35. Haftasında oynanan  Gaziantep FK ve 37. Haftasında oynanan Beşiktaş maçlarına damga vuran “hakem hataları”na dair açıklama yapan Atakaş Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz; “Zaten puan sıralamasında kritik bir noktada olan takımımızın bilinçli bir şekilde düşme hattına itildiği yadsınamaz bir gerçektir. Saha içinde canla başla mücadele eden oyuncularımızın pozisyonlara itirazlarının dikkate alınmaması, maçın orta hakemlerinin VAR hakemlerine danışmaması, VAR hakemlerinin de orta hakemi pozisyonu izlemeye davet etmeye tenezzül dahi etmeyişi bu söylediklerimizi desteklemektedir” dedi.

 

“SÜPER LİG’E ÇIKTIĞIMIZ İLK MAÇTAN BERİ HAKEMLER HAKKINDA BİR YORUM YAPMADIK”

 Süper Lig’de mücadele etmeye başladığımız ilk maçtan beri asla ve asla rakiplerimiz ve maçta görev yapan hakemler hakkında yorum veya açıklama yapmayan tek kulüp olduğumuzu hatırlatan Toksöz;

“Kulübümüz, yalnızca saha içine odaklanmış ve futbol izleyicisine seyir zevki yüksek bir oyun izletme gayretiyle mücadele etmiştir. Özellikle yaşanan deprem felaketi sonrası tek derdi şehrinde yaşayan insanların doksan dakika da olsa bulundukları olumsuz ortamdan uzaklaşması olan kulübümüzün, hakem “hatalarıyla” düşme hattına itilmesi şehrimizde zor şartlarda yaşayan insanların hayalleriyle oynamaktır” dedi.

“ONURLU MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

Başkan Vekili Aydın Toksöz sözlerine; “Ligin son haftasına kalan mücadelemizde, rakiplerimizin de alacağı sonuçların takipçisi olacağız. En çaresiz anımızda bile asla ayrıcalık talep etmeyen, onurlu mücadelesini sürdüren bir kulüp olarak yine ayrıcalık değil adalet istiyoruz.” şeklinde devam etti. Bizim hala umudumuz VAR.”