VOLKAN DEMİREL SOHBET TOPLANTISINA KATILDI

  • Eklenme Tarihi :25.11.2022 | 09:49
  • Muhabir :

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen 2022-2023 dönemi UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’nın ilk yüz yüze eğitim etabı İstanbul’da devam ediyor.

VOLKAN DEMİREL SOHBET TOPLANTISINA KATILDI

Programın ikinci günü, Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ve teknik ekibinin katıldığı söyleşi ile başladı.

TEKNİK EKİP İLE İLETİŞİM’ BAŞLIĞI ELE ALINDI

Volkan Demirel ile beraber antrenörler Gökhan Kağıtçıoğlu, Ekrem Ekşioğlu, Kadir Ömeroğlu, kaleci antrenörü Mustafa Cengiz Birgen, atletik performans antrenörü Doç. Dr. Osman Ateş ve maç analizi antrenörü Özgün Miraç Özçilingir’in katıldığı oturumda ‘Teknik Ekip ile İletişim’ başlığı ele alındı. Demirel ve ekibi, kendi çalışma prensiplerini ve aralarındaki iletişim stratejilerini anlattı. Moderatörlüğünü FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or’un yaptığı oturumda konuklar aday antrenörlerin sorularını da cevaplandırdı. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, bu sohbet toplantısının sonunda Volkan Demirel’e ve ekibine teşekkür plaketi ve sertifikaları takdim etti.

EYLÜL AYINDA SONA ERECEK

Günün ikinci bölümünde teknik ekip içi iletişim noktasında üretilmiş senaryolar üzerinden gruplar halinde vaka analizleri yapıldı. Ardından Manisa FK Akademi Teknik Direktörü Namet Ateş, ‘Teknik Direktör- Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu İletişimi’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Üçü teorik eğitimler, ikisi saha uygulamaları, biri ise bitirme projesi olmak üzere toplam 6 yüz yüze eğitim modülünden oluşan UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’na 24 aday antrenör katılıyor. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin’in yönetiminde gerçekleştirilen programı; FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or ile UEFA Pro Lisanslı Antrenör Eğitimcisi Serkan Emre Sefa yürütüyor. 2022-2023 dönemi UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı, 2023 yılının eylül ayında sona erecek.