YATTARA, GELECEĞİN YETENEKLERİYLE

  • Eklenme Tarihi :27.05.2024 | 14:31
  • Muhabir :Haber Merkezi

YATTARA, GELECEĞİN YETENEKLERİYLE

Bir zamanlar Trabzonspor forması altında attığı gollerle futbolseverlerin kalbinde taht kuran İbrahim Yattara, Hatay'ın İskenderun ilçesinde geleceğin sporcularını yetiştirmek üzere kurulan Asaş Spor Okulu'nu ziyaret etti.

Kendi tarzı ve futbol anlayışıyla Trabzonspor'da unutulmazlar arasına giren Yattara, Asaş Spor Okulu'nda futbol ve voleybol branşlarında eğitim alan çeşitli yaşlardaki sporcularla bir araya geldi.

İskenderun'un konuk ettiği eski efsane golcü, futbol okulu ve kadın voleybol takımı sporcularıyla sohbet etti ve futbol tekniğini örneklerle sergiledi. Yaşı ilerlemesine rağmen hala kıvrak hareketler sergileyen Yattara, geleceğin yıldızlarına ilham verdi.

Futbol Okulu Koordinatörü Halit Ersoy, Asaşspor formasını hediye ederek Yattara'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ersoy, iyi örneklerin genç sporcuları motive ettiğini ve onların geleceklerine olumlu katkı sağladığını söyledi.

Yattara'nın bir sonraki durağı ise voleybolcuların bulunduğu İlçe Spor Salonu oldu. Burada kadın voleybolcularla bir araya gelen eski futbolcu, onlarla maç yaparak yeteneklerini sergiledi. Maç sırasında gösterdiği smaçlar ve manşetlerle dikkat çeken Yattara, futbol yeteneğinin yanı sıra voleyboldaki kabiliyetini de gösterdi.