YENİHAYAT: HEDEFİMİZDEN ŞAŞMADIK

  • Eklenme Tarihi :15.11.2022 | 15:17

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden İskenderunspor, ligin 14. haftasında evinde ağırladığı Kocaelispor ile 1-1 berabere kaldı.

YENİHAYAT: HEDEFİMİZDEN ŞAŞMADIK

Geride kalan 14 haftada 30 puan güney temsilcisi, 31 puanla zirveyi paylaşan Bucaspor 1928 ve Kocaelispor'un ardından ligin 3. sırasında yer aldı.

Karşılaşmanın ardından Doğuş TV'ye açıklamalarda bulunan İskenderunspor Teknik Direktörü Bülent Yenihayat, güçlü bir grupta yer aldıklarını ve hala iddialı olduklarını dile getirdi.

DENK KUVVETLERİN REKABETİ

Ligdeki durumu değerlendiren Yenihayat, "Liderle aramızda 1 puan var. Grupta Kocaelispor ve Bucaspor gibi daha önce Süper Lig görmüş takımlar var. Lige iyi başlamış olabiliriz ama sezon içinde bu iniş çıkışlar gayet normal. Ki çok büyük puan farklarının kapandığını biliyoruz, iddiamız hala devam ediyor. Öte yandan yıllar sonra ilk defa 2. Lig'de mücadele ediyoruz, karşımızda hazır takımlar bulunuyor. Rekabetin yüksek olduğu bir gruptayız. İki hafta sonra Karacabey ile Kocaelispor karşılaşacak. Bu hafta Bucaspor, Zonguldak deplasmanına gidiyor. Biz de Kırşehir'in konuğu olacağız. Liderlik koltuğu her an değişebilir, ben bunu denk kuvvetlerin rekabeti olarak yorumluyorum" dedi.

Kocaelispor karşılaşmasına iyi hazırlandıklarını belirten Yenihayat, "Zor bir rakibe karşı oynadık. Rakibimizin zaaflarını biliyorduk. İstediğimiz gibi başladık, oyun kontrolü bizdeydi. Daha baskılı ve istekliydik, rakibe alan bırakmadık. Kocaelispor'un en etkili futbolcuları bu karşılaşmada varlık göstereremedi. Ancak, 2 tane penaltımız verilmedi. Ardından kalemizde golü gördük. İyi reaksiyon gösterip beraberliği yakaladık. İlerleyen dakikalarda takımımız fena oynamadı. İstediğimiz futbolu sergiledik ama sonuca gitmekte sıkıntı yaşadık. Grubun en çok kazanan takımlarından biriyiz. Yolumuza devam ediyoruz. Kaybedilmiş bir şey yok, hedefimizden şaşmadık" sözlerini kaydetti.

HAKEM HATALARINA DİKKAT ÇEKTİ

Son haftalarda hakem hataları ile mücadele ettiklerini dile getiren Yenihayat, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Son haftalarda bariz hakem hatalarıyla karşı karşıyayız. Ankara Demirspor karşılaşmasında da verilmeyen pozisyonlar vardı. Akıllarda soru işareti bırakıyor. Rakiplere de bir şey yüklemeye gerek yok. Hakemlerin de hatası olabilir, bu normal ama böyle bariz hatalarda ister istemez bağırmak durumunda kalıyoruz. Mesela geçen hafta Kocaelispor'a verilen penaltı bize nasıl verilmiyor?  TFF'ye gereken bilgilendirmeler yapıldı. Bu pozisyonların incelenmesi lazım."