28 MAYIS 2023 MİLLİ SINAV ŞÖLENİ.

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :27.05.2023 11:35

DEVLET ADAMLIĞI, İLKELİ DURUŞ VE

28 MAYIS 2023 MİLLİ SINAV ŞÖLENİ... 

Devlet adamlığı, ilkeli duruş

Ahlak ister, omurgalı bel ister

Doğru karar, tek atışlık, tam vuruş

Sağlam nişan ister, sağlam kul ister

 

Paye için ilkeleri terk etmek

Goncayı bırakıp, çöplükte ötmek

Kabul görmez, aldatarak yönetmek

Devlet adamlığı, emin el ister

 

Aynaya bakmaktan kaçan liderler

Soranlara, "gölgem kaçıyor" derler

Her hal ve ahvalde kusur ederler

Kabul görmek, yöntem ister, yol ister

 

Toplumda sevilmek, sayılmak için

Gırtlak gerek, güçlü bağırmak için

Taneyi Samandan ayırmak için

Savurmaya yaba ister, yel ister

 

Sevgili okurlarım,

Alemlerin Rabbi ve her şeye kadir olan Yücelerin Yücesi Allah-uTeala Hazretleri, akılla, İlimle, ferasetle ve benzeri değerlerle donattığı insanoğlunun hizmetine kainatı sunarken, onlardan görmek istediklerini de indirdiği kutsal kitaplar ve peygamberler vasıtasıyla tebliğ eylemiştir:

Hakka riayetli, adil, ahlaklı, izzetli, iffetli,  hakikatli, samimiyetli, ciddiyetli, haysiyetli, paylaşımcı ve liyakatli olmak gibi...

Kullarına bahşettiği ömrü, yukarıda sıraladığımız erdemleri esas alarak sıgaya çeker... Amelinin hesabını sorar..!

Ne bir eksik, ne bir fazla...

Yani, bu yalan dünyada, söylediklerinin ve yaptıklarının hesabını bir başka bahara bırakmaz..!

* "VATAN, MİLLET, SAKARYA, ŞEHİT, GAZİ, EZAN, Kuran" la söze girerek; "Milletimin, devletimin ve vatanımın menfaatlerini, kendi ikbalimden önce düşünen milliyetçiyim" hamaseti ile ahkam kesmeyi sürdürenlerin, aksi istikamette ameli olanların yaptıklarını karşılıksız bırakmaz..!

Gelelim,

"Cehennemin kapısını kapatma ve Türkçülük" ilkesinden, bir koltuk uğruna vazgeçip; "milliyetçiliği" terk eden Sinan Oğan'la, "Her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına alarak çiğneyen "Mümin Erdoğan"ın, 28 Mayıs 2023 Pazar günü birlikte kendi cennetlerine (!) yolculuk için buluşmalarına... Ve sonrasına...

*

Sevgili okurlarım,

54 yaşına kadar, Türk Milliyetçiliğine inanmış görünürken 180 derece çark edip, ülkücü milliyetçileri sükutu hayale uğratan Sinan Oğan'ın tercihini, ülkelerine ihanet ederek Türkiye'ye kapağı atan Araplardan, Işid menşeili kaçaklardan, benzeri eşkiyalardan ve bu güruha Ülkemiz kaynaklarını yıllardır boca etmeyi sürdüren siyasi anlayıştan yana kullanmış olmasını  ve sonrasını bana soruyorsanız en net şekilde ifade edeyim: Sinan Oğan, bu kararla kendi ayağına sıkarak siyasi geleceğini karartmıştır..!!

Yani bu saatten sonra, özde milliyetçi olanların nezdinde, merhum Alparslan Türkeş'le el ele görünseler de, hiç bir kıymeti harbiyesi olmaz..!! Merhum Alparslan Türkeş hayatta olsa, Sinan Oğan'ı bir kalemde zaten siler ve yok sayar..!!

*

Sevgili okurlarım,

Siz olsanız,

* "Atatürkçüyüm" deyip, Atatürk'ü ağızlarına almayanlarla ve her fırsatta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve kahraman silah arkadaşlarına karşı her türlü hakareti yapanlarla birlikte yürür müsünüz..?!

* Gazi Meclis çatısı altında ve müstesna kürsüsünde grup halinde linç girişiminde bulunup, yüzüne yumrukları aşk edenlerin yanında yer alır mısınız..??!!

* İnsanlıktan nasiplenmemiş ve öldürmeyi sıradanlaştırıp, domuz bağlarıyla bağlayayarak insanları diri diri betona gömen Hizbullahçı teröristlerle ittifak yapanlarla ittifak yapar mısınız..??!!

* "Ülküdaş" bildiği, Ülkü Ocakları Eski Başkanı Sinan Ateş'in katlinde doğrudan veya dolaylı parmağı olup, katline dair bilgi karartmaya gidenlerle, yakınlık kurar mısınız..!!??

.. Ve siz olsanız, üç günlük paye peşine takılıp, milliyetçiliği, ülkücülüğü rafa kaldırır mısınız..??!! Elbette ki, reddedersiniz..!!

*

Sevgili okurlarım,

28.05.2023 Pazar günü ülke olarak gerçekleşecek "Cumhurbaşkanı Seçimi"nin sıradan bir seçim olmayıp, bir bakıma;

* "HER ŞEYE BEN KARAR VERİRİM" anlayışı ile "HER ŞEYE ORTAK AKILLA KARAR VERECEĞİZ" anlayışının tercihi olacaktır..!!

* "HİZBULLAH SÖZ SAHİBİ OLACAK" diyenlerle, "DEMOKRASİ GELECEK" diyenlerin tercihi olacaktır..!!

*  "GÜNLÜK MASRAFI 18 MİLYON TL. OLAN SARAYDA YAŞAYANLAR" ile "ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARINI CEBİNDEN ÖDEYEREK ÇANKAYA'DA İKAMET EDECEĞİM" diyenlerin tercihi yapılacaktır..!!

*  "TERÖR ÖRGÜTÜ HİZBULLAH'IN MÜTEMMİM CÜZÜ OLAN HÜDA-PAR'I MECLİS'E SOKAKLAR" ile "TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNÜ LANETLEYEN VE MÜCADELE EDENLERİN" tercihi oylanacaktır..!!

*  "KURBAN BAYRAMINDA EMEKLİYE 2 BİN TL. VERECEĞİM" diyenlerle "KURBAN BAYRAMINDA EMEKLİYE 15 BİN TL. VERECEĞİM" diyenlerin değerlendirilmesi yapılacaktır.

*  "DEPREMZEDELERE YAPILACAK EVLERİ 20 YIL VADE İLE VERECEĞİNİ İFADE EDENLER" ile "DEPREMZEDELERE YAPILACAK EVLERİ BİLA BEDEL VERECEĞİNİ" taahhüt edenlerin tercihi yapılacaktır..!!

*  "ANAYASA'NIN İLK DÖRT MADDESİ'NİN TARTIŞMAYA AÇILMASINI DAYATAN HÜDA-PAR' LA İTTİFAKI YAPANLAR" ile "ANAYASA'NIN İLK DÖRT MADDESİ DEĞİŞTİRİLEMEZ, DEĞİŞTİRİLMESİ TEKLİF DAHİ EDİLEMEZ" diyenlerin tercihi yapılacaktır..!!

*  "İTİBARDAN TASARRUF OLMAZ DEYİP, 13 UÇAK, BİR O KADAR HELİKOPTER VE ZIRHLI ARABA FİLOSUYLA KİBİR GÖSTERİSİ YAPANLAR" ile "HİÇ BİR ÇOCUK YATAĞINA AÇ YATMAYACAK, HİÇ BİR KADINA HAKSIZLIK, HUKUKSUZLUK YAPILMAYACAK VE YARGI BAĞIMSIZ OLACAK" diyenlerin vicdani değerlendirilmesi yapılacaktır..!!

*  "HÜLASA OTOKRASİ İLE DEMOKRASİNİN;  NAHAKLA HAKKIN, BARIŞLA KAVGANIN, TEVHİTLE NİFAKIN, ÇAĞDIŞILIKLA ÇAĞDAŞLIĞIN" tercih günü olacaktır..!!

Fazla söze gerek var mı..?

O halde, haydi sandık başına, haydi doğru karar vermeye..!!

HİLESİZ, HURDASIZ, ÇALMASIZ, ÇIRPMASIZ, KAVGASIZ, GÜRÜLTÜSÜZ SEÇİM OLMASI TEMENNİSİYLE... HAYDİ HEP BERABER MİLLETÇE, MİLLET İÇİN KARAR VERMEYE..!!