AĞRI DAĞI'NI YIKANLAR, EGE'DE ÇÜRÜK ÇIKANLAR!

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :18.07.2022 10:13

VARDI ON SEKİZ ADAMIZ

 

ZİMMET ETMİŞTİ ATA'MIZ

TAMAMINI KAYBETTİRDİ

GAFLETİMİZ VE  HATAMIZ

 

DÜNYADA GEÇER SÖZ İDİK

KARARLI BAKAN GÖZ İDİK

EGE'DE Kİ (!?) ADALARIN

SAHİBİ YANLIZ BİZ İDİK

 

İÇİ BURKAN DIŞ SİYASET

RAĞBET GÖRMEYEN HAMASET

ON SEKİZ ADA YUTARKEN

YUNAN'A VERDİ CESARET

 

AYNAYA ASLAN BAKANLAR

AĞRI DAĞI'NI YIKANLAR

SUS PUS OLDULAR EGE'DE

NERDE O BİZİM HAKANLAR

 

Sevgili okurlarım,

Bir yakınımın gönderdiği iletiye de konu edilip, milli meselemiz haline gelmekle birlikte her  geçen gün daha da karmaşık hal alan "Yunanlıların Ege'de işgal ettiği 18 ada" üzerinde gecikmeli de olsa yoğunlaşmak istedim.

*

Sevgili okurlarım,

Türkiye'ye ait olan ve Yunanlılar tarafından işgal edilen 18 adada Yunan Bayraklarının dalgalanışına sessiz kalan  AKP TEK KİŞİLİK İKTİDARI'nın, uluslararası hukuka rağmen, Yunanistan'a suskunluğunu   sürdürmesi, her ne olursa olsun kabul edilir ve makul görülür bir şey değildir..!

Şükür ki, yurt dışında da yaşamalarına  rağmen, " söz konusu vatansa gerisi teferruattır" bilinciyle hareket edip, duruş sergileyen ve ülke istikbalini kendi istikballerinin önünde tutarak, gerçek milliyetçiliklerini gösteren ve AKP TEK KİŞİLİK İKTİDARI'nın bu manasız suskunluğunu bozan vatan evlatları çıkabiliyor...!

Aynen İngiltere’de yaşayan Türk hukukçu Kemal Gürpınar gibi...

18 adanın tahliyesi için BM’e HUKUK YOLLARINI KULLANARAK BAŞVURUP,

 Yunanistan’a işgal ettiği Türk adalarının tahliyesi için “Olumsuz Sahiplenme”

(adverse possession) kuralını işleterek “Nota” veren;  Yunanistan’ın, Türkiye’ye ait Ege adalarındaki gayri meşru varlığına karşı; sözde “Olumsuz Sahiplenme” (adverse possession) kuralını işleterek sahiplenme oyunlarını bozan ve halen ; Londra’da yaşayıp, Londra’da kurulu bulunan “Kemal Howard Gurpınar & Co” adlı uluslararası arabuluculuk kurumu ile hukuki alanda faaliyet gösteren Kemal Gürpınar'ı  tanıyalım:

KEMAL GÜRPINAR

1944 Kıbrıs doğumlu Avustralya vatandaşı görünmekte birlikte, kamuoyunda “Turancı lider” olarak bilinir.

Uzun yıllar Avustralya’da hakimlik yapıp, halen Londra’da hukuk bürosu olan ve birçok ülke adına uluslararası arabuluculuk statüsüyle ve uluslararası kurumlarca tanınırlığı vardır.. Ayrıca Avustralya’da yaşadığı dönemde Avustralya'da Türk toplumunun ve diğer Türk soylu toplumlara başkanlık yapmasıyla isim yapmış bir hukukçulardandır.

Halen Uluslararası hukuk uzmanlığı yapmakta olan duyarlı, bilinçli ve "KEMAL" isminin hakkını veren vatan evladıdır.

Sevgili okurlarım…