AKP'NİN OLASI SORULARA OLASI CEVAPLAMA YÖNTEMİ

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :10.06.2022 09:54

Söyleyecek doğru sözü kalmayan

Yalana "Besmele" çekmekte usta

Kendisine zerre güven olmayan

Bir söze bin yalan sokmakta usta

 

Olmamışı olmuş gibi (?!) anlatan

Doğrudur diyerek yalanlar satan

Umurunda değil, bayrak ve vatan

Rahman'a şeytanca bakmakta usta

 

Muhalife "çürük" diyen münafık

Yaftalayan, "sürtük" diyen münafık

Vatandaşa "sülük" diyen münafık

Sofu maskesini takmaktan usta

 

Duyulsun bu sözüm, bütün her yana

Kimse katılmasın "mimli" kervana

Sinop'tan Hatay'a, İzmir'den Van'a

Bunlar ki, fitnelik ekmekte usta

 

Sevgili okurlarım,

20 yıldır, "3Y" ülkenin tepesinden inmemekte ısrar eden "AKP AKROBASİLERİ" türlü yöntemlerle, bu güne kadar geliverdi..!!

Neler söyledi ve neler vaat ettiyse, 180 derece tersini yaparak adını söyletmeyi başardı:))?!

Yani bu geçen süre zarfında, teslim aldığı ülkeye katma değer yaratmak yerine, "ZENGİN BABANIN HOVARDA VE SAVURGAN EVLADI" gibi, Cumhuriyet kazanımları başta olmak üzere, ne kadar milli değerler varsa hepsini, "BEŞLİ ÇETE" tescilli mirasyedilere aktararak elde avuçta dişe dokunur bir şey bırakmadı..!!

Şu anda, limanlar, şeker fabrikaları, madenler, tank fabrikaları, sümerbanklar, etibanklar, çimento fabrikaları, sahiller, sit özelliği taşıyan kıyıları, havaalanları, kıyılara sıfır ormanları, yani her şeyi elden çıkartıp, saray sefasına, sırdaş hesaplara, yan ve yandaşlara boca eylerken, "HAK, HUKUK, ADALET" gibi evrensel değerleri yok saymaktan geri durmadı..!!

O da yetmez gibi, "KEFEN PARASI-İHTİYAT YEDEK AKÇESİ" diye tanımlanan ve 128 milyar dolar+arka kapıdan 8 milyar dolar olarak bilinen hazine parasını da kuruşuna kadar buharlaştırmakla birlikte hazineyi eksi 58 milyar dolara düşürdüğü anlaşıldı..!

Bununla da yetinmeyen "AKP AKROBATLARI" ülkenin değme yerlerini Araplara satarken de, Türkiye'de ev alanlara ve 250 bin dolar ödeyenlere "VATANDAŞLIK" hakkı tanıyarak, milli ve manevi değeri de fiyatlandırırken, "bu kadar da olmaz!" diyemedi...

En nihayet, hızını alamayan bu anlayış, aile boyu kolları sıvayarak, VAKIF" adı altında oluşumlar (TÜGVA, TÜRGEV, ENSAR, TÜRKEN" marifetiyle ABD başta olmak üzere, yurt dışına dolar olarak, servet kaçırma işini "ÖĞRENCİLERE YURT" kılıfına sığdırma uyanıklığıyla gizlemeye çalışmakta..!!??

"HAKİKATLERİN ER VEYA GEÇ ORTAYA ÇIKMA VEYA ÇIKARILMA YÖNÜNÜ" akıllarına dahi getirmediler..!!

Neticede olan oldu...

Belgelere dayalı açıklamalar yapmayı prensip edişiyle tanınan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir akşam üzeri, mütevazı evinde, "AKP'nin hanedan servet avcılarınca" yurt dışına kaçırılan milyon dolarları, belgelerini gösterip, kamuoyuna arzedip, bir vatandaşlık görevini de yerine getiriverdi...

Nafile çırpınışlar gösteren SARAYLI SULTAN, her zaman olduğu gibi, pirüpak eda ile (?!) üste çıkmaya çalışıp Kılıçdaroğlu'na hamaset ambalajlı tavır sergileyerek altı boş, inandırıcılıktan uzak 10 soru yönelterek, aklamaya çalışsa da, kamuoyunu, sadece bıyık altında gülümsetmekten öte gitmemiştir.

Yine de cevapsız bırakmayan Kılıçdaroğlu, bu defa karşı 10 soruyu, SARAYLI SULTAN'a

yönelterek cevap beklese de, halen bir cevap alamadığını ifade etmiştir...

 

Sevgili okurlarım,

SARAYLI SULTAN, eğer Kılıçdaroğlu'nun sorularını cevaplasaydı, sanırım şöyle olurdu:

SORU 1: "Cumhuriyet değerlerini (şeker fabrikaları, çimento fabrikaları, sümerbank, etibank, devlet üretme çiftlikleri, tank palet fabrikası, limanlar, kıyılar, madenler, VS.) sattınız, elde ettiğiniz paralarla ülke lehine olan, istihdama ve üretime yönelik hangi katma değeri yarattınız...? "

 

SARAYLI SULTANIN KEL ALAKA OLASI CEVABI:

" Benim türbanlı bacım, türbanından dolayı eğitimden yoksun bırakıldı.. Aynen benim kızlarım gibi...!"

 

SORU 2: Liyakati esas almaksızın devlet kadrolarını, kendinize yakın gördüğünüz, donanımsız, sadece biat edenlerle doldurdunuz.! Ülkede darbeye kalkışacak derecede örgütlenmesine aleni olarak omuz verdiğiniz FETÖ HAİNİ'yle bir don, iki mabad olduğunuz o günlerde, ülkemeolacak  ihanetleri neden göremediniz..?

SARAYLI SULTANIN KEL ALAKA CEVABI:

"Ezan dinmez, bayrak inmeeeez...!!"

 

SORU 3: "Size muhalif olanları hainlikle, teröristlikle suçlayan sen, teröristle mücadele etmek varken, Oslo'da, Dolmabahçe'de, Habur'da neden muhatap alıp müzakere masasına oturdunuz...?

 

SARAYLI SULTANIN KEL ALAKA CEVABI:

"Elhamdülillah Ayasofya'yı ibadete açmak bize nasip olmuştur..! Çamlıca'da inşa ettiğimiz Çamlıca Camisinde 50 bin kişi saf tutup namaz kılacaktır..!"

 

SORU 4: "Süleyman Şah Türbesini, vatan toprağı olan mekanından neden kaçırdınız..?"

SARAYLI SULTANIN KEL ALAKA OCEVABI:

"Cami’de içki içtileeeeeer...! Kabataş’ta türbanlı bacımıza saldırdılaaaaar..!"

 

SORU 5: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu millete emaneti olan ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİNİ neden parsel parsel işgal ettiniz,   neden ABD Büyükelçiliğinin buraya elçilik binasının inşasına açtınız..?

SARAYLI SULTANIN KEL ALAKA OLASI CEVABI:

" Başkanlık gelecek..! Demokrasimiz güçleneceeeeek.. !

 

SORU 6: Ülkede, aşsızlık işsizlik, yokluk, yoksulluk, açlık had safhada...! Türk Lirası dip olmuş durumda..! Binlerce fabrika, işyeri, Atölye kepenk kapattılar..! 18 milyon vatandaş, sosyal yardımla, sadakayla geçinmekte..!! Ülkenin düşürüldüğü bu durum, kalkınmışlık göstergesi mi..?! Bu nasıl gelişmişlik, kalkınmışlık göstergesidir ki..? "

SARAYLI SULTANIN KEL ALAKA OLASI CEVABI:

" Bizdeki medya özgürlüğünün bir benzeri dünyada yoooook... ! İmam Hatip okullarının sayısını daha da çoğaltacağız...! ELHAMDÜLİLLAH..! "

SORU 7: "VAKIF adı altında" TÜGVA, TÜRGEV, TÜRKEN, ENSAR" aracılığıyla ABD'ye transfer ettiğiniz 60 milyon doların kaynağını, kimlerin bu işlerle ilgilerinin  olduğunu açıklar mısınız?"

SARAYLI SULTANIN KEL ALAKA OLASI CEVABI:

" Ekonomimiz şahlanıyooooor..!! Üretim ve İhracat fazlamız var..!! Ülkemizde aç filan olan yok..!! "

SORU 8:" Madem, faiz sebep, enflasyon sonuçtur, madem ekonomistsiniz, madem uçuyoruz ve madem IMF'ye 5 Milyar dolar borç verecek derecede ekonomik kalkınmışlığımız var, o zaman söyler misiniz, samanı Bulgaristan'a, tahıllı Rusya'dan ve Ukrayna'dan, mercimeği Kanada'dan, pamuğu, pirinci, Yunanistan'dan ve İskoçyacdan angus inek etini ithal edilişinin mantığını izah eder misiniz..?

SARAYLI SULTANIN KEL ALAKA OLASI CEVAP:

"NAS var..! Size ne oluyor.. ?! Avrupa, Amerika bizim kalkınmamızı kıskanıyor" Dış güçler, bizim başarımızı engellemeye çalışıyor..?!

SORU 9: "Ülkenin, ekonomik, üretim, hakça paylaşım, yarına güvenle bakabilme ortamı ve istikrar bakımından, madem oldukça iyiyiz, o zaman dolar 7 TL. den 17 TL. 'ye, euro 9 TL. den 19'lara ve neden:

Motorin   : %257 zam

Benzin     : %238 zam

M. tüpü    : %190 zamSARA

Ekmek      : %180 zam

Ulaşım      : %175 zam

Otogaz     : %162 zam

Şeker         : %340 zam

Doğalgaz   : %300 zam

Elektrik      : %260 zam

Et, süt         :%195 zam

Enflasyon ise: %160'lara fırlamıştır..?

SARAYLI SULTANIN KEL ALAKA OLASI CEVABI:

"Minareler süngümüz, kubbeler kalkanımızdır..! GEZİ olaylarının çapulcuları, sürtükleri cami yaktılar..! Ayakkabılarıyla  Valide Sultan Camiine ve Dolmabahçe Camiinde bira içtiler..!  Başı kapalı bacımın üzerine bevlettiler..! "

"Ben din görevlisiyim, yalan söyleyemem... Bu iddiaların, tamamen asılsız olduğunu, böyle şeylerin olmadığını, gençlerin ayakkabılarıyla camiiye girmediklerini, sadece yaralananlara sağlık yardımı yaptıklarını" ifade etti diye AKP bühtancılarınca tayini çıkarılan Fuat Yıldırım Hoca şimdi Galata’da Arap Camisi’nde göreve devam etmekte ve 18 aydır böbrek tedavisi görmekte, haftanın üç günü diyalize girmektedir. Aylardır organ nakli bekleyen Fuat Yıldırım Hoca'ya acil şifalar diliyoruz)

 

Sevgili okurlarım,

Kim diyor ki, AKP'nin ağababaları sorulan hiç bir soruya cevap vermez diye..?!

ALIN SİZE CEVAP..!!

Eğer, bu "pişkin anlayış" ileride bu "10 çarpıtma cevabı" çoğaltarak, sorulacak her soruya cevap olarak gönderirse, şaşırmayın:))

ŞAKA ŞAKA...!!

Bu saatten sonra,

Bunca talanları, bunca yalanları, bunca yağmaları ve  bunca istismarı "hiç bir çarpıtma" masumlaştıramayacaktır..!!